Jak vyrobit vánoční girlandu?

Jak vyrobit vánoční girlandu?

Krásná dekorace na stůl, dveře, krb či zábradlí. Větvičky a girlandy se používají velmi často. Připomínají nám vánoční stromeček a vnáší do našich obydlí trošku té zelené přírody. Troufnete si ji vyrobit? Není na tom nic složitého. Girlandy z větviček jehličnanů zdobící schodiště máme spojené možná spíš s americkými filmy, ale proč si takovou výzdobu neudělat i u vás doma?

Rozmyslete si umístění girlandy

Tvoříte-li girlandu na stůl, bude vám stačit kratší provedení – girlandám na slavnostně prostřeném stolu se říká štoly. Naopak chcete-li ozdobit celé zábradlí do druhého patra, nadřete se trochu více. Vánoční girlandy jsou krásnou ozdobou rovněž kolem oken a dveří, dají se využít i venku. Ačkoliv se vyrábí i girlandy ze šišek či plátků pomerančů, my se zaměříme na ty klasické zelené z větviček.

Základ na girlandu vyrobte, nebo kupte

Na výrobu samotné girlandy budete potřebovat silný provaz či slabší lano (girlanda je těžká, proto musí být provaz pevný), vázací drátek ideálně v zelené barvě a kratší větvičky jehličnanů. Na začátku lana vytvořte oko pro zavěšení, pokud plánujete girlandu zavěsit, a pak už jen vázacím drátem navazujte větvičky jehličnanů. Chcete-li mít girlandu osvětlenou, zároveň s větvičkami navazujte také světelný řetěz. Nezapomeňte větvičky navazovat z obou stran, ať je girlanda pěkně bohatá.

Středová ozdoba a další zdobení

Tvoříte-li girlandu na stůl, tedy štolu, je dobré umístit doprostřed nějakou hlavní ozdobu, například z borových šišek, případně nějakou hvězdu či jinou koupenou ozdobu. Po celé délce girlandy lze připevnit vánoční kouličky, hvězdy, malé šišky apod. Fantazii se meze nekladou, a co vám nepůjde připevnit drátkem, lze natavit tavicí pistolí.

Umělé girlandy jsou věčné

Netroufáte si navázat větvičky na lano? Pak zvažte koupi hotové vánoční girlandy, ideálně umělé. Ta vám vydrží dlouhé roky, na Vánoce ji vždy jen vytáhnete ze skříně, ozdoby na ní můžete každoročně měnit.

Publikováno: 18. 06. 2021

Kategorie: Skvělé tipy

Autor: Adam