Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Dovolená a cestování

Jindřichův Hradec – jedno z nejstarších měst u nás

Létu už sice pomalu odzvonilo, což ale neznamená, že spolu sním skončilo i období dovolených. Pokud jste letos ještě nikde nebyli a vaše letní měsíce se nesly v rytmu práce na zahrádce, papírování v kanceláři a podobných aktivit, sbalte si pár nezbytných věcí a vyrazte vstříc novým zážitkům. Patříte-li mezi milovníky historie, máme pro vás skvělý tip na výlet. Nachází se jen nedaleko Českých Budějovic a často se mu přezdívá „Perla Jižních Čech“. Ano, hádáte správně, podíváme se spolu do Jindřichova Hradce, jednoho z nejstarších měst vůbec. Vyhlášená památková rezervace toho má opravdu co nabídnout a navíc je perfektním odrazovým můstkem do dalších, neméně zajímavých lokalit v Jižních Čechách.

Poznejte krásy Jindřichova Hradce

První zmínky o Jindřichově Hradci pochází již z 9.století, při čemž město zde bylo vyhlášeno 1293. Zhruba sedmdesát let předtím zde vyrostla gotická tvrz, která byla později přestavěna na přepychové renezanční sídlo. Stojí zde dodnes a těší se velkému zájmu turistů. Za rok se jich zde přijdete podívat téměř 60 000. Není to však jen zámek, ale i celá řada dalších historických památek, které představují obrovské lákadlo pro tuzemské i zahraniční milovníky krásné architektury. Klášter, synagoga a celá řada kostelů, to je jen malý výčet toho, co na vás během toulek Jindřichovým Hradcem čeká. Jednou z největších atrakcí jsou i Krýzovy jesličky – vůbec největší lidový mechanizovaný betlém na světě. Neměli bychom zapomenout ani na zámecký vodní mlýn „U čtrnácti“, z kterého v roce 1888 postavil Křižík jednu z prvních elektráren v Předlitavsku. A jaké nabízí ubytování Jindřichův Hradec?

V grandhotelu, jako Smetana a Tyl

Mezi nejvyhlášenější ubytování Jindřichův Hradec bezesporu patří grandhotel Černý orel, který zde stojí již od 17.století. Tehdy plnil funkci vůbec nejstaršího hostince, jehož pohostinství poznalo mnoho známých osobností. Mimo jiné v něm strávili noc i Bedřich Smetana a Josef Kajetán Tyl. Ubytování Jindřichův Hradec zahrnuje 30 komfortních pokojů, které se nachází v bezprostřední blízkosti vyhlášené hotelové restaurace a wellness centra. Až vás procházky po městě unaví, můžete si zde dobít energii. Ubytování Jindřichův Hradec bylo oceněno třemi hvězdičkami, což je zárukou kvalitního zázemí pro vaši dovolenou. V případě zájmu lze využít i pro firemní akce.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *