Kdo mi to zase volal? Aneb zjistěte si vše o nevyžádaných číslech!

Kdo mi to zase volal? Aneb zjistěte si vše o nevyžádaných číslech!

Neznámé telefonní číslo a s ním i otázka - kdo mi volal? Pravděpodobně se to stalo i vám. Zapnuli jste mobilní telefon a přišla vám SMS zpráva o zmeškaném hovoru z čísla, které neznáte, ale již na první pohled vypadá „podezřele“. Případně vám někdo z neznámého čísla volal, ale ze stejného důvodu jste se hovor báli přijmout. Oním podezřelým číslem máme na mysli ty, které začínají zahraniční předvolbou a to většinou země, ve které jste nikdy nebyli a není jediný důvod, proč by vás měl někdo kontaktovat. Kapitolou samou o sobě jsou čísla agentur, které provádí nevyžádané telefonní nabídky. Jak tedy ale zjistit, KDO MI VOLAL? V tomto článku jsme problematiku neznámých čísel důkladně rozebrali.

Kdo mi volal - neznámé číslo na displeji!

Když se na displeji mobilu objeví neznámý volající, máte dvě možnosti. Vzít to a zeptat se, anebo telefon nechat dozvonit, a až poté se pokusit najít způsob, jak zjistit, kdo mi volal podle neznámého čísla. Kdy telefon nepokládat? Pokud se např. v současné době ucházíte o zaměstnání a nechali jste na sebe kontakt v agenturách, je možné, že se za anonymním telefonátem skrývá vaše nová vysněná práce. Byla by škoda si ji nechat utéct, co říkáte? Ale teď vážně - v době, kdy řešíte nějakou událost a čekáte, že vás má někdo kontaktovat, si spíše než otázku "kdo mi volal", položte otázku mnohem jednodušší - proč telefon nebrat? Když volajícímu odpovíte, budete ihned vědět, kdo je na drátě a vyhnete se problému jménem zmeškaný hovor - neznámé číslo... Také se může jednat o kurýra, který má k vašim dveřím namířeno s nějakou objednávkou. Zapátrejte proto v paměti, jestli jste si náhodou pár dní zpátky neobjednali balíček se zbožím. Pokud ano, nemusíte řešit, kdo volá z neznámého čísla - pravděpodobně to bude zásilková služba.

Jak zjistit neznámé číslo?

Kdo mi volal aplikace

Máte-li smartphone, může vám pomoct zjistit neznámé číslo aplikace. Nachází se na GooglePlay pod názvem KdoMiVolal a slouží k identifikaci i blokování hovorů. Můžu to zvednout web Kdo mi volal z pevné linky Podvodné volání ze zahraničí 2022 Formát telefonního čísla může o volajícím mnohé prozradit, ale nikdy si zkrátka nemůžeme být jistí, kdo byl na druhém konci telefonu a zda hovor přijmout nebo ho (v případě, že jsme byli v době volání nedostupní) opětovat. Předtím, než tak učiníme, bychom měli vypátrat, odkud „vítr vane“. A právě k tomu slouží vyhledávání telefonních čísel na webu KdoMiVolal.eu. Jde o uživatelskou databázi telefonních čísel marketingových agentur, pojišťoven, telefonních operátorů a dalších subjektů, které své produkty a služby lidem nabízí přes telefon. Některé firmy jsou dokonce tak drzé, že potencionální klienty pouze prozvání a čekají, až jim sami zavolají. Ať už vám dorazila zmíněná SMS zpráva, nebo se na displeji vašeho telefonu několikrát denně objeví neznámé číslo, s velkou pravděpodobností nejste jediní. Prostřednictvím vyhledávače KdoMiVolal.eu si můžete číslo vyhledat a zjistit o něm důležité informace. Uživatelé mají možnost čísla přidávat a komentovat již přidané. Pokud se v databázi číslo nenachází, buďte první – zanechte komentář a možná pomůžete ostatním, kteří se potýkají se stejným problémem. Na KdoMiVolal.eu jsou k dispozici všechny telefonní předvolby a to nejen mezinárodní, ale také městské a předvolby operátorů. I přesto, že žádný z uživatelů doposud konkrétní číslo, které vám volá, nekomentoval, můžete si o něm zjistit alespoň základní informaci. Tedy to, odkud volající volá. Díky vyhledávače KdoMiVolal.eu ušetříte spoustu času, který byste strávili zbytečnými telefonáty, ale i peněz za hovory do ciziny. Neberte neznámá telefonní čísla na lehkou váhu a zjistěte si o nich více než vám domů dorazí faktura za předražený hovor...