Reklama

Ochrana přírody Milovice

Navštivte přírodní rezervaci divokých koní, zubrů a praturů u Milovic

Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Zdraví

Pozor na nízkou hladinu testosteronu! Způsobuje poruchy erekce i jiné zdravotní komplikace

Testosteron je steroidní hormon, o kterém již bylo napsáno hodně. Přirozeně vzniká ve varlatech a je nezbytný pro budování svalové hmoty, rychlejší spalování tuků a efektivní hospodaření s energií. To ví téměř každý, ale málokdo tuší, co se v organismu děje, když hladina testosteronu klesne. A měli byste se tím vůbec zabývat?

Hladina testosteronu u mužů klesá

Hladina testosteronu u mužské populace je výrazně nižší než kdysi. Jen pro srovnání – současná optimální hranice se pohybuje v rozpětí 300 – 1070 ng/dl, ale ještě před 100 lety byla průměrná hladina 800 – 2000 ng/dl. Jedná se o více než poloviční úbytek a muži, kteří byli by kdysi patřili do průměru, by dnes spadali do skupiny těch nadprůměrných.

A ačkoliv jsou statistiky alarmující, nic nenasvědčuje tomu, že by se situace zlepšovala. Naopak – průměr každým rokem klesá, což vede k množství nežádoucím projevům. V praxi se nedostatek testosteronu projevuje menší chutí na sex, problémy s erekcí, ale také nižším počtem spermií.

Tím však výčet negativ nekončí. Nízká hladina testosteronu může způsobovat únavu, náladovost, deprese a mimo jiné přibírání na váze. A jedna vědecká studie tvrdí, že muži s nedostatkem testosteronu mají výrazně větší šanci na předčasné úmrtí.

Co hladinu testosteronu snižuje?

Důvodů snížení hladiny testosteronu je celá řada. Velkou měrou se na tom podílí současné potraviny, které jsou plné škodlivin a zatěžují endokrinní systém. Dále pak špatné stravovací návyky (nedostatek vitamínů a dalších potřebných látek) a minimum pohybu.

Jak hladinu testosteronu zvýšit?

Ideální cestou je změna životního stylu. Tedy důraz na konzumaci „správných“ potravin a více fyzické aktivity. Někteří muži zase nedají dopustit na speciální přípravky, jako jsou například Testomax nebo Zerex Ultragold.

Pokud máte s přípravky dlouhodobé zkušenosti, přispějte do diskuze pod článkem!

3 komentářů

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *