Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Auto-moto

Přestavba na LPG se vyplatí a žádné riziko nenese!

Pořídili jste si vysněný automobil a vzápětí zjistili, že „žere trochu víc šťávy“, než jste předpokládali? Kdo by to do taky do obřího SUV nebo podobné bestie řekl, že… Ale teď vážně – přemýšlíte-li nad vozidlem, jehož jedinou nevýhodou je větší spotřeba paliva, případně chcete výrazně snížit spotřebu svého stávajícího vozu, sáhněte po alternativě v podobě LPG. Že jste o přechodu na plyn uvažovali, ale odrazují vás od něj potenciální rizika? Vyvedeme vás z omylu, drtivá většina negativ, která se o pohonu na LPG tradují, jsou jen mýty a pověry.

 

Auta na plyn jsou prý časované bomby

 

Jedním z největších mýtu je tvrzení, že je přestavba na LPG nebezpečná. Doposud však nebyl registrován jediný výbuch odborně nainstalovaného systému. Podle zkoušek ADAC je dokázáno, že nádrž vydrží i havárii a že vznícení vozidla způsobuje pouze vytékající benzín. Pohon na LPG skutečně nebezpečný není. Při případné havárii je plyn ve vlnách upouštěn bezpečnostním ventilem tak, aby nemohla nastat exploze. Naopak u benzinové nádrže riziko výbuchu hrozí. Důležitá je samozřejmě pravidelná revize LPG.

 

Plyn už se údajně nevyplatí

 

I to samozřejmě není pravda a to zejména v případě měst s hustým provozem (skvělým příkladem jse velmi častá montáž LPG Praha). Pokud si nejste jistí, za jak dlouho se vám investice vrátí, využijte některý z mnoha kalkulátorů. Aplikace vám obratem vypočítá, zda se vám přestavba vyplatí, či nikoliv.

 

Další omyly o plynu

 

Automobily na LPG prý nemohou parkovat v podzemních parkovištích – po změně legislativy už nic takového neplatí. S vozem na plyn můžete parkovat kdekoliv. Mezi největší strašáky patří tvrzení, že plyn poškozuje motor a ubírá mu na výkonu. Ani to není pravda a záleží na odbornosti montáže. Neprofesionální montáž může vozu skutečně uškodit, ovšem rozhodně ne kvůli vlastnostem plynu. Obrátite-li se s přestavbou na někoho, kdo ji skutečně rozumí, nemáte se čeho obávat.

 

Přestavby pro Prahu a okolí

 

Zdaleka největší náklady na provoz vozidla mají obyvatelé Prahy. Hledáte-li někoho, kdo provádí odbornou montáž LPG Praha, obraťte se na společnost Magic Acustic s.r.o., která má s instalací bohaté zkušenosti. Kromě toho provádí také revize LPG a možná je i přestavba na ethanol e85 nebo CNG.