Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Bydlení

Proč platit za vodu, když ji máte na svém pozemku dostatek?

Cena vodného a stočného každým rokem roste a i vy si možná pohráváte s myšlenkou o vlastní studně. Ostatně proč ne – máte-li na zahradě zdroj podzemní vody, neexistuje jediný důvod, proč byste si neměli vybudovat studnu. Nabízí se však otázka, zda zvolit „klasickou“ kopanou, nebo vrtanou. My vám výhody obou variant prozradíme!

Výhody a nevýhody kopené a vrtané studny

Začneme u výhod kopané studny. Respektive jediné výhody, protože více jich bohužel není. Kopaná studna se chlubí poměrně velkou akumulací vody a tím její výhody končí. Nevýhod je naopak víc než dost. Vzhledem k tomu, že není příliš hluboká a těsnění mezikruží pod povrchem obvykle není dostatečné, dochází k druhotnému znečištění z povrchu. Mezi další negativa patří také nesnadný nástup hladiny při poklesu srážek, jímání povrchové a podpovrchové vody a v neposlední řadě také vyšší pořizovací náklady, které neodpovídají výsledku.

A jak je na tom vrtaná studna? Poměr výhod a nevýhod je přesně opačný. Jediným nedostatkem může být menší akumulace vody, což více než kompenzují pozitiva. Množství vody ve vrtané studně je stálejší a není přímo závislé na atmosférických srážkách. Kvalita vody je mnohem lepší a za zmínku stojí i minimální poškození stávajícího terénu. Cena realizace vrtané studny je mnohem nižší a vrtání nezabere více než jeden nebo dva dny.

Vrtané studny pro Brno a okolí

Ale jak zjistíte, jestli je vůbec možné vrtanou studu na vašem pozemku realizovat? Nezbude vám, než se obrátit na odborníky. Patří mezi ně také firmy HS-GEO, která provádí geologický průzkum, vrty pro tepelná čerpadla a vrtané studny Brno.

Dvacetileté zkušenosti v oboru a odborné znalosti na nejvyšší úrovni jsou pádným argumentem k tomu, proč zvolit právě tuto brněnskou společnost. Nabízí kompletní řešení a výstavbu vrtané studny, které zahrnuje zpracování projektu, vyhledání zdroje, provedení vrtu, hydrodynamické zkoušky, rozbor odebrané vody v laboratoři, napojení domácí vodárny do objektu a samozřejmě také kolaudaci.

Není nad čím přemýšlet. Díky vrtané studně budete mít vlastní zdroj pitné vody a nebudete se potýkat s jejím nedostatkem v průběhu horkého a suchého léta.