Reklama

Ochrana přírody Milovice

Navštivte přírodní rezervaci divokých koní, zubrů a praturů u Milovic

Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Bydlení

Víte, jak správně vybrat lustr?

Spousta lidí význam osvětlení podceňuje. Ale právě díky vhodně zvolené intenzitě světla lze docílit té správné atmosféry. Dominantním svítidlem téměř každé místnosti je snad od nepaměti lustr a my vám prozradíme, na co byste si měli dát pozor při výběru a po jak výkonných zdrojích sáhnout.

Současné požadavky na svítidla a světelné zdroje jsou mnohem vyšší než v minulosti, a to jak z estetického (kvalita materiálu, umístění, účelovost), tak technického hlediska (barva, intenzita a stabilita světla). Lidé si potrpí na luxusní svítidla a nebrání se větším investicím do výrobků odpovídající kvality.

Podstatné je, aby lustru zapadl do interiéru po designové stránce a zároveň splnil svůj účel. S tím souvisí výběr zdroje s odpovídajícím výkonem. Pro lustry do obýváku jsou vhodné zdroje s výkonem 20W/m2. Mimo to by v obývacím pokoji neměly chybět ani další zdroje světla. V bezprostřední blízkosti sedací soupravy vám přijdou vhod stojací lampy nebo nástěnné lampičky.

Lustry do kuchyně opatřete zdroji o výkonu 15 – 20 W/m2. Lustry do ložnice pak zdroji s o něco menším výkonem 10 – 15 W/m2. To samé platí také pro osvětlení, které chcete umístit na chodbu.

Co se týče lustru určeného do dětského pokoje, platí podobné pravidlo jako pro obývák. Jediný zdroj světla nestačí a není na škodu rozdělit místnost na několik sekcí a těm pak přidělit zdroje s různou intenzitou.

Splňte si sen o luxusních svítidlech

Toužíte-li po moderním a elegantním osvětlení, zalovte v nabídce společnosti KOLARZ-KAAL PRAGUE. Dceřinná společnost světoznámého rakouského výrobce KOLARZ nabízí více než 3500 různých modelů osvětlení a v případě zájmu pro vás zhotoví svítidla na míru. Lustry a ostatní svítidla zakoupíte v obchodních domech a v rámci rozsáhlé sítě obchodních partnerů. Další informace najdete na www.svitidla-osvetleni-kaal.cz.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *