Bydlení v Jižních Čechách je atraktivní. Ceny nemovitostí rostou!

Bydlení v Jižních Čechách je atraktivní. Ceny nemovitostí rostou!

Nejen Praha, ale také Jižní Čechy - i v tomto kraji je v posledních letech zvýšený zájem o byty a domy. Paradoxně se v roce 2017 dostavělo o 276 bytových jednotek méně než v roce předchozím. Odborníci vnímají pokles rozestavěných bytů za známku toho, že ubývá vhodných lokalit. Ceny nemovitostí proto rostou a očekává se, že v budoucích letech bude trend pokračovat. Počet nových bytů klesl především na Českokrumlovsku. Na Písecku a Strakonicku v roce 2017 naopak vyrostlo více bytů než předloni. Nejvíce započatých staveb bylo zaznamenáno na Českobudějovicku. V Českých Budějovicích by v roce 2018 mělo přibýt 91 nových bytových jednotek v rámci dvou pětipatrových domů v lokalitě Luční Jez. Již nyní jsou rezervovány dvě třetiny nabízených bytů a je téměř jisté, že zbylá část bytu bude rozprodána velmi rychle.

"Táhnou" České Budějovice i menší města

Lidé však jeví zvýšený zájem nejen o bydlení v Českých Budějovicích, ale i o ostatní jihočeské lokality. Developeři však nemají kde stavět, aby uspokojili zvýšenou poptávku. Prim tak začínají hrát starší byty a domy, jejichž cena průběžně roste. Z hlediska dispozic je v centru pozornosti zejména prodej bytů 2+1 v Českých Budějovicích. Dvoupokojové bydlení poptávají jednotlivci, páry i rodiny s méně dětmi. Tyto byty jsou zároveň dobrou investiční příležitostí, Například pro pronájem studentům, kteří v Jižních Čechách studují.

Zájem je o byty, domy i rekreační chalupy

Prodej domů v Českých Budějovicích a okolí naopak zajímá spíše starší páry a větší rodiny, které vyžadují bydlení v blízkosti velkého města, ale zároveň se chtějí vyhnout typickému ruchu a preferují život v blízkosti přírody. Z podobných důvodů budí pozornost i prodej bytů Týn nad Vltavou. Překvapující není ani zájem o prodej chalupy v Jižních Čechách. Lokalita nabízí kombinaci velmi hezké přírody s množstvím atraktivních turistických cílů, dobrou občanskou vybavenost i dopravní spojení mezi jednotlivými městy. Sháníte-li v Jižních Čechách bydlení I vy, poohlédněte se po něm na www.videobydleni.cz.

Publikováno: 07. 05. 2018

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: bydlení v jižních čechách | byty české budějovice | chalupy jižní čechy