Chystáte se stavět dům? Přečtěte si, jak probíhá realizace betonové podlahy

Chystáte se stavět dům? Přečtěte si, jak probíhá realizace betonové podlahy

Se stavbou domu je mnoho starostí. Vše musí být provedeno precizně. I podlaha. Tu můžete mít buď betonovou, nebo anhydritovou. Víte, jaký je mezi nimi rozdíl a jak probíhá pokládka betonové podlahy? Jestli ne, nevadí. V článku se všechno dozvíte.

Rozdíly mezi betonovou a anhydritovou podlahou

Na pokládku betonové podlahy se používá samozřejmě beton, tedy směs vody, štěrku a cementu. Anhydritové podlahy jsou ze směsi na bázi síranu vápenatého s příměsí vody, písku a dalších látek. Betonová podlaha má tudíž o něco jednodušší složení. Doba realizace obou typů podlah je srovnatelná, rozdíl je však v následném zrání. Zatímco anhydritovou podlahu lze plně zatížit již po několika dnech, betonová podlaha schne téměř čtyři týdny. Chodit můžete po obou podlahách během dvou dnů. Oba typy se dají kombinovat s podlahovým topením. Anhydritová podlaha vodí teplo o něco lépe. Betonu trvá, než se nahřeje, na druhou stranu teplo dobře kumuluje, a tak je potřeba topit ve výsledku o něco nižší.

Jak probíhá realizace betonové podlahy?

Realizace betonové podlahy je fyzicky náročná práce. Bude lepší, když ji přenecháte zkušeným řemeslníkům, třeba firmě Urbánek. Specializuje se jak na betonové podlahy, tak na podlahy anhydritové, výztuže i izolace podlahy. V době přípravy na práci firma poskytne kvalitní poradenství, abyste věděli, na co všechno se připravit. Zajímá vás, jak bude realizace betonové podlahy probíhat?
  1. Jako první se musí správně připravit podklad. Musí být dobře vyrovnán. Použít lze samonivelační stěrku.
  2. Rozmístí se ocelové trubky, kterými se vyznačuje výška podlahy.
  3. Poté se připraví beton, směs vody, cementu a štěrku. K tomu je potřeba míchačky, lopaty a kýblu.
  4. Přichází samotné betonování. Postupuje se od nejvzdálenějšího koutu směrem ke dveřím.
  5. Povrch se srovná ocelovým hladítkem.
  6. Hotová podlaha schne přibližně 28 dní, po tuto dobu je nutné ji pravidelně kontrolovat a případně kropit, aby nedocházelo k jejímu praskání.

Publikováno: 19. 07. 2019

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam