Dražba nemovitosti - způsob jak získat bydlení mnohem levněji

Dražba nemovitosti - způsob jak získat bydlení mnohem levněji

Hledáte nové bydlení, komerční prostory nebo jen stavební parcelu za velmi výhodnou cenu? V tom případě by vaše kroky měly směřovat na dražbu nemovitostí v exekuci. Není to tak dávno, kdy se veřejnost o exekuční dražby příliš nezajímala, ale díky občasných zpráv v médiích se tato metoda výhodné koupě konečně dostala do podvědomí. Prozradíme vám, jaké jsou vaše příležitosti, ale také na co byste si měli dát pozor!

O které nemovitosti v dražbě je největší zájem a které lze naopak získat nejvýhodněji?

Dražba nemovitosti může, ale také nemusí být ekvivalentem pro výhodnou koupi. Ceny nemovitostí, které se v dražbách objevují, začínají velmi nízko, ale ve větších městech je koupě atraktivní nemovitosti za nízkou cenu spíše výjimkou. V menších městech je naopak běžný prodej nemovitostí za cenu nižší o několik desítek procent, než je její odhadní hodnota. Vyvolávací cena většinou začíná na dvou třetinách obvyklé ceny a v případě opakované dražby dokonce na polovině Podle expertů spousta dražitelů ignoruje přítomnost spoluvlastnických podílů a to i navzdory tomu, že je cena stanovena ještě níže. Spoluvlastnický podíl lze koupit velmi výhodně a poté ho formou vypořádání (ať už dobrovolného, nebo soudního) zajímavě zpeněžit. To samé platí i u pozemků, o které dražitelé také nejeví příliš velký zájem. Dražby pozemků jsou proto často realizovány opakovaně a jejich cena jde velmi nízko. V každém případě platí, že i v případě litého boje o atraktivní nemovitost ve větším městě, se částka v drtivé většině případů nevyšplhá nad odhadní cenu. Pokud tedy o bydlení v dané lokalitě opravdu stojíte, pravděpodobně za něj díky dražbě ušetříte.

Kde najdete nemovitosti, které jsou aktuáloně v dražbě a jak celý proces probíhá?

A kde dražby nemovitostí sledovat? Na specializovaném portálu www.drazba-nemovitosti.com, na kterém najdete dražby bytů, rodinných domů, rekreačních a komerčních objektů, pozemků a dalších nemovitostí z celé České republiky. Pokud netušíte, jak dražba nemovitosti probíhá, přečtěte si komplexní postup, který najdete na výše zmíněném webu. Přejeme vám hodně štěstí při dražbě!