Jak vybrat ventilátor do koupelny?

Jak vybrat ventilátor do koupelny?

Nedílnou součástí koupelnového vybavení je ventilátor, který zajišťuje odvětrávání vlhkosti a pachů z místnosti. V současné době je na trhu množství různých typů s odlišnou konstrukcí. Jednotlivé modely se mohou lišit ložisky nebo funkcemi. Jak ale vybrat ten správný, který se hodí právě do vaší koupelny?

Na velikosti a výkonu záleží

Ventilátor do koupelny má v koupelně dvě základní funkce. Prioritou je odvod nežádoucí vlhkosti, další funkcí je odvod pachů. Aby zařízení pracovalo efektivně, musí mít optimální průtok vzduchu. Tento parametr je naprosto zásadní a měli byste mu věnovat pozornost. Při výběru ventilátoru se proto orientujte podle velikosti koupelny. Logicky platí, že do větší koupelny jsou určeny výkonnější ventilátory. Dostatečná výměna vzduchu je prevencí před vznikem plísní na stěnách. Co se týče konstrukčního řešení, v tomto ohledu máte ruce volné. Můžete si vybrat mezi ventilátory s manuálním vypínačem a modely s automatickou žaluzií, která se po vypnutí zavře a zabrání tak navrácení studeného vzduchu či pachů zpět do koupelny. Za zmínku stojí také ventilátory s nastavitelnou dobou doběhu. Tyto typy ventilátoru lze připojit např. k osvětlení a jakmile rozsvítíte, ventilátor se rozběhne a po skončení nastaveného intervalu opět vypne. Neocenitelný pomocník může být i ventilátor s čidlem vlhkosti. Jakmile se vlhkost vzduchu v koupelně zvýší na nastavenou hodnotu, ventilátor sepne a bude běžet tak dlouho, dokud se vlhkost nevrátí do normálu.

Nejen ventilátory do koupelny seženete ve specializovaném e-shopu

S výběrem vhodného modelu vám ochotně poradí profesionálové z internetového obchodu www.ventilatory-shop.cz. Prodejce nabízí nejen koupelnový a průmyslový ventilátorv nabídce najdete také klimatizace, digestoře, odvlhčovače, větráky na léto, přímotopy, infrazářiče a související sortiment. Provozovatelem je firma CVB s.r.o., která má vynikající hodnocení na serveru Heureka. A jistě vás potěší i to, že při nákupu nad 1000 Kč je poštovné zdarma.

Publikováno: 25. 03. 2016

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: jak vybrat ventilátor do koupelny