Mobilní dřevěné chaty: K rekreaci i celoročnímu bydlení

Mobilní dřevěné chaty: K rekreaci i celoročnímu bydlení

Máte k dispozici zahradu, na kterou se vždy rádi uchýlíte z betonové šedi velkoměsta? Ať už se vaše oáza klidu nachází jen pár kilometrů od bydliště nebo někde mnohem dál, určitě vás už napadlo, že by nebylo od věci vybudovat malé zázemí pod střechou. A pokud máte rádi jednoduché a efektivní řešení, mohla by na vašem pozemku vyrůst mobilní dřevěná chata. Co byste si měli pod přízviskem „mobilní“ představit a jaké jsou její výhody oproti běžným stavbám?

Proč si pořídit dřevěnou mobilní chatu?

Dřevěné zahradní chatky se vyrábí v mnoha typových provedeních a jejich použití je variabilní. Najdete je v kempech i na zahradách, kde zastávají funkci víkendového zahradního domku a dokonce i celoročního bydlení. Jejich pořizovací cena je velmi příjemná a vzhledem k mobilnímu charakteru nebudete potřebovat stavební povolení. Na místo vám ji ve složeném stavu přiveze dodavatel.

Problém není ani celoroční bydlení

Pohráváte-li si s myšlenkou, že se na své zahrádce usadíte natrvalo, nenechte se od svých záměrů odradit – mobilní chaty k bydlení nejsou sociálním stigmatem, ale naopak symbolem svobody. Stavbu si lze nechat v mnoha ohledech přizpůsobit na míru. Můžete si vybrat střešní krytinu, vrstvu tepelné izolace, podokapní žlaby, zdvojená nebo jednoduchá okna a spoustu dalších prvků. Ve větších stavbách může bez problémů přebývat až 6 osob.

Na koho se obrátit?

A teď to hlavní – kdo vám mobilní dřevěnou chatu postaví? Bohaté zkušenosti s výrobou rekreačních i celoročních mobilních domků má firma Pavla Tótha, jehož nabídku najdete na www.mobilnichaty.cz. Výroba trvá cca 2 – 3 měsíce a poté je chatka dopravena až na místo, kde ji odborníci napojí na inženýrské sítě. Máte-li pocit, že je vaše zahrada „tak trochu z ruky“, hoďte všechny obavy za hlavu. Pavel Tóth má za sebou již mnoho převezených domků a nerozhází ho ani méně přístupné lesní cesty. Nedostane-li se na místo návěs, jednoduše zavěsí chatku za bagr nebo traktor. Na kolik vás mobilní dřevěná chata vyjde (cena nejmenšího typového domu je pod 100 000 Kč!) a všechny důležité informace najdete na výše zmíněné firemní prezentaci.

Publikováno: 01. 05. 2015

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: mobilní chaty celoroční | mobilní dřevěné chaty