Nepodceňujte význam revize elektroinstalace!

Nepodceňujte význam revize elektroinstalace!

Proč je důležitá revize elektroinstalace? Provozovatelé elektrických zařízení odpovídají za jejich technický stav a jsou povinni vyhledávat rizika, předcházet jim a starat se o průběžnou údržbu. Vadná elektroinstalce patří mezi časté příčiny vzniku požárů. Na dané téma jsme vyzpovídají odborníky Grestr s.r.o., která provádí revize elektroinstalace Český Krumlov a okolí.

Co je to revize elektroinstalace a jak se provádí?

Revize elektroinstalace je soubor určitých úkonů, na základě kterých technik vystaví revizní zprávu. Podstatou tohoto dokumentu jsou ucelené informace o aktuálním stavu elektrického zařízení, včetně zjištěných závad a doporučení pro minimalizaci a prevenci rizik. Revizní technik v prvé řadě kontroluje doklady k elektroinstalaci a poté prověřuje dané zařízení. Kontrola má podobu vizuální prohlídky a posouzení, zda zařízení není poškozeno a je vhodně zvoleno s ohledem na umístění. Následuje měření vypnuté elektroinstalace a vystavení revizní zprávy. V závěru technik uvede, zda je zařízení schopné bezpečného provozu.

Proč je revize elektro tak důležitá?

Hlavním důvodem je samozřejmě bezpečnost uživatelů, nicméně roli hraje také legislativa. Zákon přesně stanovuje podmínky a postihuje organizace, které předpisy nedodržují. Bez platného protokolu o revizi je viníkem úrazu téměř vždy provozovatel. V takových případech pozbývá platnost i pojištění. V praxi se revize netýká pouze elektroinstalací, ale také spotřebičů a ručního nářadí.

Jak vám může pomoct Grestr?

Technici z firmy Grestr provádí revize elektroinstalace, ale také realizace elektroinstalace a elektromontážní práce Český Krumlov. Kontaktovat je můžete v případě zájmu o kontrolu starých elektrických rozvodů, zapojení nové elektroinstalace Český Krumlov, montáže vyhrazených elektrických zařízení či kontroly a zapojení hromosvodů. Další informace najdete na www.grestr.cz.

Publikováno: 08. 11. 2015

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: elektromontáže český krumlov | revize elektroinstalace český krumlov