Potřebujete nový počítač a chcete Windows 10 zadarmo? Máte poslední šanci!

Potřebujete nový počítač a chcete Windows 10 zadarmo? Máte poslední šanci!

Potřebujete novou „strojovnu“ a zalíbila se vám nabídka repasovaných notebooků? Starší, ale mimořádně kvalitní modely jsou skvělou volbou pro každého, kdo nepotřebuje high-endový notebook a zároveň vyžaduje nadstandardní zpracování, které je u low-endu výjimkou. S nákupem byste neměli váhat, protože jen do 29.7.2016 získáte operační systém Windows 10 zdarma. Pokud máte o nejnovějším OS z dílny Microsoftu pochybnosti, pohodlně se posaďte. Prozradíme vám, proč si pořídit repasovaný notebook a bez obav přejít na Windows 10. Microsoft v současné době umožňuje bezplatný upgrade starších operačních systémů na nejnovější Windows 10. Jak ale rozumět tomu, že OS získáte zdarma? Repasovaný notebook se slušnými parametry seženete za cenu kolem 3 tisíc korun. Vyberete-li si model, jehož součástí je i licence na Windows (nejčastěji jde o Win 7), můžete do 29.7. provést upgrade. Cena samotného Windows 10 se nyní v obchodech pohybuje kolem 3 tisíc korun. S nadsázkou tak lze říct, že k notebooku získáte nejnovější operační systém zcela zdarma. Repasované notebooky v perfektním stavu najdete například u zavedeného prodejce LevnaPC. Aktuální nabídka čítá značky Lenovo, HP, Dell, Fujitsu Siemens a další. Většinou se jedná o modely, které svého času patřily do střední nebo vyšší třídy. Méně náročným uživatelům proto plně dostačují i dnes. Prodejce navíc nabízí možnost individuálního navýšení paměti RAM, prodloužení záruky na 2 roky (na většinu repasovaných notebooků je záruka 12 měsíců) apod. dell-inspiron

Stojí Windows 10 za to?

Možná ve vás vyvolává obavy slovíčko „zdarma“. Není Windows 10 danajským darem, kterého budete litovat? Podle nás nikoliv. Nabízí intuitivní, čisté a elegantní rozhraní, ve kterém se okamžitě zorientujete. Přechod ze starší verze vás rozhodně nezaskočí a naopak budete mile překvapení množstvím vylepšení, o kterých byste si u jiných operačních systémů mohli nechat zdát. K největším výhodám patří přístup k Microsoft Store, kde se nachází velké množství skvělých aplikací. Některé z nich už ani jinak nezískáte. Dále pak integrace a propojení funkcí s mobilními zařízeními od Microsoftu a vidina budoucí podpory zařízení konkurenčních platforem. V rámci uživatelského komfortu oceníte velkou samostatnost systému, který si vyhledá a nainstaluje všechny potřebné ovladače. Neméně atraktivní je cloudové úložiště Onedrive, zprávy skype a rychlý prohlížeč EDGE. Dobrá zpráva je, že upgradem na Windows 10 vyřešíte veškeré starosti o operační systém. Pokud je stanovisko Microsoftu konečné, v budoucnu již nebudou vyházet nové verze Windows, ale pouze aktualizace desítky. Můžete se však vrátit zpět na původní verzi Windows 7. Downgrade je obvykle bezproblémový, ale raději si původní OS zálohujte pomocí bitové kopie po instalaci. Rychlejší než upgrade je čistá instalace. Trvá zhruba 15 minut, zatímco upgrade cca 3 hodiny.

Utáhne repasovaný notebook nejnovější Windows?

Tohle je otázka na tělo a žádný z výrobců vám na ni neodpoví se stoprocentní jistotou. Přesto není jediný důvod k obavám, protože Microsoft navrhl systém tak, aby si velmi dobře rozuměl i s méně výkonným hardwarem. Windows 10 běží stejně rychle a často i rychleji než Windows 7.

Jak je to s bezpečností, nebude vás někdo sledovat?

V souvislosti s Windows 10 se mezi lidmi rozšířilo mnoho mýtů a nepřesností. K těm nejzávažnějším patří zmínka o špehování ze strany Microsoftu. Je nutné si uvědomit, že nejnovější OS vás nebude sledovat o nic více než předchozí verze. Microsoft pouze sbírá důležitá data, která následně vyhodnocuje a vylepšuje díky nim systém. To samé dělá systém Android od Googlu, a to ještě ve větším měřítku. Další pochybnosti souvisí s nestabilitou, ale opět zde není žádný rozdíl oproti předchozím verzím. Za nestabilitu systému obvykle může vadný pevný disk nebo jiné komponenty.

Výhodný nákup počítače od LevnaPC

Rozhodli jste se, že to s Windows 10 zkusíte? Rozhodli jste se správně. Kvalitní značkové notebooky s licenčním štítkem Windows 7/8 najdete u výše zmíněného prodejce LevnaPC. Opravdu není důvod otálet, protože počínaje 30. červencem 2016 bude Windows 10 placený. A pořídíte-li si notebook bez operačního systému, vyjde vás Windows 10 na částku, která se blíží nebo převyšuje pořizovací cenu repasovaného notebooku. Aktuální nabídku repasovaných notebooků najdete na www.levnapc.cz.