Proč je bingo tak populární? V jednoduchosti je krása...

Proč je bingo tak populární? V jednoduchosti je krása...

Pamatujete si ještě na doby, kdy se v tehdy nejoblíbenější české komerční televizi vysílal pořad s názvem Bingo? Kořeny jednoduché a velmi zábavné hry však nesahají o pár let, ale rovnou o několik staletí zpět. Bingo vymysleli (překvapivě :-)) staří Číňané a do Evropy se v poněkud pozměněné podobě dostalo v první polovině 16. století. Horkokrevní Italové státní loterii, který z binga vycházela, přezdívali Lo Giuoco del Lotto a velmi si ji oblíbili. A to byl jen krůček od toho, aby se bingo dostalo do podvědomí hráčů ve všech koutech světa. Na přelomu 19. a 20. mu odolal jen málokdo... V USA, kde je bingo neskutečně populární dodnes, bylo bingo zlegalizováno v roce 1954 a to v New Jersey. Následoval New York a v současné době si ho můžete zahrát i ve všech ostatních státech a to nejen v USA, ale také v Evropě.

Pravidla hry bingo

Bingo patří mezi nejjednodušší loterijní hry a možná právě díky tomu je i neskutečně zábavné a napínavé. Pravidla binga jsou následující: Ke klasické hře budete potřebovat kartičku s mřížkou o velikosti 5 x 5 políček. Na těch je umístěno 24 číslic, přičemž prostřední políčko zůstává prázdné (často v něm najdete hvězdičku). Kombinace čísel na každé kartě je unikátní a lze ji použít jen jednou. V průběhu hry uvaděč vytahuje z rotujícího bubnu míčky s čísly a pokud tažené číslo najdete na své kartě, zaškrtnete jej. V jedné hře je taženo celkem 75 míčků a to v intervalech od 3 do 15 sekund. Pokud se vám podaří zaškrtnout všechna políčka s čísly jako první, můžete hrdě zakřičet BINGO! Právě jste totiž vyhráli.

Chcete si zahrát bingo online?

Momentálně bohužel bingo tuzemské televize nevysílají a jednou z mála možností, jak se u něj pobavit, je zahrát si ho online. Bingo zdarma najdete v prověřených online hernách, jejichž seznam si můžete prohlédnout na www.bingozdarma.com. Pokud vás hraní uchvátí natolik, že se rozhodnete vyzkoušet své štěstí v opravdové hře, jistě vás mile potěší speciální věrnostní bonusy, které provozovatelé heren nabízí všech hráčům bez výjimky. A co je nejlepší? Nemusíte hrát jen doma. k dispozici je také bingo v mobilu (tedy mobilní verze binga) a samozřejmě tabletu. Tak na co ještě čekáte? Buďte první, kdo zakřičí BINGO a užijte si pocit vítězství!

Publikováno: 04. 03. 2014

Kategorie: Volný čas

Autor: Adam

Tagy: bingo | bingo zdarma | jak se hraje bingo | pravidla binga