Udělejte něco pro své zdraví a dopřejte si pobyt spojený s wellness

Udělejte něco pro své zdraví a dopřejte si pobyt spojený s wellness

Sportování a související aktivity nejsou zdaleka jediným způsobem, jak prožít vytouženou dovolenou. Ne každému momentální zdravotní stav dovolí provozovat nejrůznější sporty a spíše než po vyčerpávajících zážitcích, touží po relaxaci a odpočinku. A právě pro ty z vás, kteří potřebují načerpat nové síly, jsou ideální alternativou takzvané wellness pobyty. Brouzdáte-li sem tam po slevových serverech, určitě jste na ně již narazili. V současné době jejich popularita strmě stoupá a jen málokdo si je dokáže odepřít. Všechny, pro které je wellness prozatím španělskou vesnicí, jsme se rozhodli mírně navnadit.

Co že je to „to“ wellness?

Termín wellness vyjadřuje jakýsi stav či pocit blahobytu. Jde o ryze individuální záležitost, protože každému z nás dělá dobře něco úplně jiného. A právě proto bývají wellness pobyty spojeny se spoustou rozmanitých procedur, z nichž si každý vybere takovou, která mu nanejvýš vyhovuje.

Ještě před časem byly wellness služby pevně spjaty se specializovanými wellness centry. Ty nabízely (a stále nabízí) celou řadu relaxačních a léčebných procedur, které, v kombinaci s příjemným prostředím, pozitivně působí na lidský organismus. Wellness tedy není jen samotná masáž nebo koupel ve vířivce, je to také filosofie, která se promítá v architektuře, designu a barevném sladění interiéru.

Wellness pobyty v přírodě

Postupem času začaly některé z procedur nabízet také horské hotely a penziony, které si začaly budovat vlastní wellness zóny. Několikadenní pobyt v přírodě je díky péči specialistů ještě efektivnější, než jednorázová návštěva wellness zařízení někde ve městě. Některá ubytovací zařízení navíc disponují wellness zónami, která mohou wellness centrům směle konkurovat. Najdete v nich moderní vířivé vany pro několik osob, sauny, ale i široké spektrum masáží, zábalů a terapií. Ty lze navíc zkombinovat s outdoorovými aktivitami, jako je nordic walking apod.

Potřebujete-li si oddechnout od každodenní rutiny a vrátit své tělo i mysl zpátky do hry, dopřejte si některý z wellness pobytů i vy. Rozhodně nebudete litovat!

Publikováno: 02. 01. 2013

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam

Tagy: co je to wellness | wellness | wellness pobyty | wellness znamená | wellness zóny