Černý čaj má blahodárné účinky na lidský organismus

Černý čaj má blahodárné účinky na lidský organismus

V současné době se stále více lidí zajímá o to, jaké účinky mají jednotlivé čaje na lidský organismus. S podezřením však pohlíží na černý čaj, neboť obsahuje kofein, čímž připomíná kávu, která pro zdraví až tak prospěšná není. Podle posledních vědeckých výzkumů však černý čaj na rozdíl od kávového moku nezvyšuje krevní tlak, ba naopak ho snižuje. Podívejme se tedy společně na další příznivé účinky černého čaje. Podle australských vědců černý sypaný čaj snižuje jak diastolický, tak i systolický tlak, nicméně nejedná se o jediný výsledek výzkumu. Studie prokázala mnohem více pozitivních efektů.

Čím je černý čaj prospěšný?

Pravděpodobně jste už slyšeli o blahodárných účincích zeleného čaje. Podobnými vlastnostmi se může pyšnit i černý čaj, přičemž oba dva druhy zabraňují vzniku rakovinotvorných buněk a podporují imunitní systém. Stejně jako pitím zeleného čaje, tak i černého spalujete tuky. V neposlední řadě má tmavý nápoj antivirové účinky a prospívá cévám, a tak ho můžete pít jako prevenci proti ateroskleróze, srdečnímu infarktu a mozkové mrtvici. I když vám nevyhovuje černý čaj svou chutí, měli byste si alespoň dva šálky denně dopřát, protože v bylinkách jsou obsaženy katechiny, třísloviny, draslík, fluor a vitamín B1.

Černý čaj se louhuje maximálně pět minut

Podceňovat byste rozhodně neměli dobu louhování, která by neměla překročit pět minut, během nichž se uvolňují všechny zdraví prospěšné látky. Po pěti minutách se už žádné vhodné látky neuvolňují, ba naopak dostává čaj hořčí chuť, což pravděpodobně nechcete. Jestliže hledáte internetový obchod, v jehož kompetenci je prodej čajů, doporučujeme podívat se na chvilkanacaj.cz, kde najdete kvalitní sypané čaje od černého přes zelený až po bylinný. V produktovém portfoliu online prodejny navíc najdete i čajové nádobí.

Publikováno: 02. 02. 2018

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam

Tagy: černý čaj účinky na zdraví | prodej čajů