Vyberte si jídelní stůl, který si zamiluje celá rodina

Vyberte si jídelní stůl, který si zamiluje celá rodina

Pustili jste se do zařizování jídelny a čeká vás výběr jídelního stolu? Zřejmě vás limituje prostor, který bohužel není nafukovací, ale přesto byste měli sáhnout po rozměrově naddimenzovaném modelu. Mít větší jídelní stůl, než reálně potřebujete, není od věci. Pro představu: čtyřčlenná rodina by si měla pořídit stůl pro šest, a to hned ze dvou důvodů. Tím prvním je komfort (na dostatečně velké ploše nebudou překážet ani věci „navíc“) a druhým rezerva pro případnou návštěvu. K nejvyhledávanějším materiálům patří masiv a dýha. Pořídíte-li si stůl, který je na první pohled solidní a bytelný, bude vám dělat radost při každém posezení. Oblíbené jsou také kombinace dřevo/sklo, dřevo/kov a kov/sklo. Poslední zmíněná varianta však může působit poněkud studeně, a navíc je na ní vidět každý flíček.

Ideální tvar a rozměry

Pořídíte-li si kulatý jídelní stůl, budete mít jistotou, že se při stolování nebudete hádat o to, kdo bude sedět v čele. Všichni na sebe uvidí, ovšem za cenu větších nároků na prostor. Ve větších prostorách se však vyjímá a působí velmi útulně. Obecně platí, že stoly s průměrem 100 cm stačí čtyřem osobám. Pro každé dvě další osoby je vhodné přidat 25 cm. Nejprodávanější jsou přesto šestimístné obdélníkové jídelní stoly. Minimální doporučená délka je 150 cm, ale určitě neuděláte chybu, když sáhnete po větším modelu. U delšího stolu by nemělo chybět větší svítidlo. Do menších bytů a garsonek jsou vhodné čtvercové stoly. Dvě osoby si vystačí s rozměry 80×80 cm. Další možností je barový pult nebo přesouvací deska.

Cenově dostupné, kvalitní a krásné

Ke stolu samozřejmě patří židle. Obojí a spoustu dalšího nábytku najdete v prověřeném e-shopu atan.cz. Prodejce působí na trhu přes 20 let, má bohatou nabídku a jedny z nejlepších cen na internetu. Na https://www.atan.cz/stoly  si jistě vyberete i vy!

Publikováno: 25. 08. 2017

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: jak vybrat jídelní stůl | jaký stůl do jídelny