Výhody a nevýhody satelitních přijímačů - co převládá?

Výhody a nevýhody satelitních přijímačů - co převládá?

Blíží se období vánočních svátků a většina z nás se již nemůže dočkat, až usedneme k televiznímu přijímači a strávíme dlouhá odpoledne koukáním na více, či méně záživné programy. K takovému sledování televize samozřejmě patří i pořádný talíř vánočního cukroví a další pochoutky, které k Vánocům neodmyslitelně patří. Problém nastává tehdy, když zjistíme, že stejně, jako každý rok, na většině tuzemských kanálů nic moc nedávají. Jakpak by se vám líbil přístup k širokému spektru tuzemských i zahraničních programů? Dejte si malý vánoční dárek už nyní a pořiďte si satelit! A však pozor, ne vše je zlato co se třpytí a o satelitním přijímači to také platí.

Výhody satelitních přijímačů

Satelitní přijímače představují ideální způsob, jak mít přístup k takřka nepřebernému množství programů a to i v době, kdy „kralují“ settop boxy. Oproti nim chytnete s parabolou mnohem více kanálů, včetně těch zahraničních. Drtivá většina z nich je neplacených a právě proto se satelit vyplatí i přesto, že je o něco dražší, než zmíněné settop boxy. Výrobci se navíc snaží snižovat ceny a být tak konkurenceschopnějšími. Díky satelitu můžete sledovat televizi ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV) a připojit se k širokopásmovému internetu. Hodláte-li se v blízké budoucnosti přestěhovat, jednoduše si vezmete satelit s sebou a opět napojíte v místě nového bydliště.

Satelit má i pá mušek

Ani satelitní komplety nejsou bez chyby. Největší „problém“ bývá signál – parabolu musíte nasměrovat na družici tak, aby signálu nebránila bariéra v podobě stromu či jiného domu. Pokud se vám to podaří, máte vyhráni. Majitelé satelitů by také měli počítat se zhoršeným přenosem během velmi špatného počasí. I to je však, vzhledem k výše uvedeným výhodám, jen malá vada na kráse. Toužíte-li po perfektním pokoukání, neváhejte!

Největší výběr satelitních kompletů za nízké ceny nabízí již tradičně elektro specialista levneELEKTRO.cz. Dvacet let zkušeností a odborné poradenství dělají z levného elektra správnou volbu.

Publikováno: 30. 10. 2012

Kategorie: Elektronika

Autor: Adam

Tagy: levné satelity | satelit | satelitní komplety | satelitní přijímače | satelity