3 tipy, kam cestovat do Itálie za pohádkovou dovolenou

3 tipy, kam cestovat do Itálie za pohádkovou dovolenou

Obsah článku:
  1. Kalábrie
  2. Gargano
  3. Veneto
Itálie je rozmanitá země, která se rozprostírá v jižní části Evropy, konkrétně na Apeninském poloostrově. Pokud prahnete po historických skvostech, zavítejte do samotného hlavního města, tedy do Říma, kde na vás čeká legendární Koloseum, Andělský hrad, bazilika Panny Marie Sněžné či Sixtinská kaple ve Vatikánu. Ovšem daná metropole se nachází zhruba 27 kilometrů od pobřeží Středozemního moře, což není příliš dobrá zpráva pro příznivce vodních radovánek. Připravili jsme pro vás proto 3 tipy, kam vyrazit za pohádkovou dovolenou. Zaměřili jsme se pouze na přímořské destinace.

Kalábrie

O oblasti Kalábrie jste už pravděpodobně slyšeli. Zaujímá jihozápadní část Apeninského poloostrova a je omývána Jónským a Tyrhénským mořem. Pro nadšence horské turistiky jsou připravené Kalábrijské Apeniny. Jelikož se v Kalábrii nesoustředí průmysl, těšit se můžete na smaragdově průzračnou mořskou vodu, která je považována za jednu z nejčistších na kontinentu. V Kalábrii najdete spoustu malebných městeček a vesniček. Za zmínku stojí například Le Castella, Santa Maria del Cedro či Marina di Gioiosa Ionica. Jakmile do vyhledávače zadáte výraz „Kalábrie Capo Vaticano“, nabídne se vám jedna z nejúžasnějších oblastí v Kalábrii, kde na vás čekají nádherné písečné pláže lemované průzračným mořem.

Gargano

Další perlou Itálie je atraktivní oblast Gargano, která má v kapse schované křišťálově čisté moře, příjemné středomořské klima, působivé skály a zátoky. Vybrat si můžete z mnoha měst. Velice vyhledávané je během sezóny San Menaio, které vyrostlo mezi citrusovými a pioniovými háji. V těsné blízkosti se navíc nachází proslulé rybářské městečko Vieste Gargano.

Veneto

Benátsko, jak je také oblast Veneto známá, ukrývá jedno z nejslavnějších měst země – Benátky. Jedná se o ojedinělé město, které bylo postaveno na 118 ostrovech. Projet se můžete po zdejších kanálech, jež mají vskutku romantickou atmosféru.

Publikováno: 02. 08. 2018

Kategorie: Dovolená a cestování

Autor: Adam