Pálavské vrchy a jejich okolí: Poznejte nejcennější poklady jižní Moravy

Pálavské vrchy a jejich okolí: Poznejte nejcennější poklady jižní Moravy

Jižní Morava nabízí spoustu lákadel, kvůli kterým zde téměř po celý rok proudí turisté z celé republiky. Chcete-li si užít pohodovou dovolenou v prostředí nedotčené přírody, neváhejte. Mezi nejoblíbenější destinace bezpochyby patří oblast Pálavských vrchů (geologicky správně jsou to Pavlovské vrchy), ve kterých se nachází rozsáhlý komplex vápencových útvarů. Nachází se mezi Dolními a Horními Věstonicemi, Mikulovem a Pavlovem. Čarokrásným přírodním scenériím sekunduje nespočet historických památek a dalších neméně zajímavých turistických atrakcí.

Biosférická rezervace a ráj horolezců

Pálavské vrchy označují soustavu několika kopců, které jsou domovem mnoha chráněných druhů fauny a flóry (biosférická rezervace UNESCO). Na své si přijdou „obyčejní turisté“, rodiny s dětmi a v neposlední řadě horolezci. Masiv se směrem k Mikulovu postupně snižuje a ztrácí v okolní pahorkatině. palava

Zámky, zámečky a vinné sklípky

Na Pálavské vrchy volně navazuje Lednicko-valtický areál, jeden z nejvzácnějších pokladů českého kulturněhistorického bohatství. Kromě notoricky známých zámků v Lednicích a Valticích se pokocháte loveckými zámečky a letohrádky, které jsou volně rozprostřeny v krajině. Za zmínku stojí Belveder, Minaret, Hraniční zámeček či Janův hrad. O romantiku rozhodně není nouze. A až vás místní příroda a památky unaví, odpočinete si v některém z mnoha vinných sklípků.

Ubytujte se ve vinařské obci Sedlec

Oblast Pálavských vrchů rozhodně neprozkoumáte za den. Naopak si vyčleňte minimálně víkend, ne-li celý týden. A v takovém případě se vám bude hodit tip na útulné ubytování. Doporučujeme penzion Slavík, který se nachází ve vinařské obci Sedlec. Ubytování Sedlec v tříhvězdičkovém rodinném penzionu je co by kamenem dohodil od vinohradů a nabízí úžasný výhled na malebnou krajinu. Penzion byl postaven nad původními vinnými sklepy, které byly renovovány. A nezapomeňte si s sebou vzít kolo – penzion se nachází na cyklostezce, která spojuje Mikulov, Valtice a Lednice. Mimo jiné se po ní dostanete také do Dolních Rakous. Podrobné informace o Penzionu Slavík najdete na www.penzionslavik.cz, kde si zároveň můžete rezervovat pobyt online.