Balkon s podlahou, do níž se doslova zamilujete

Balkon s podlahou, do níž se doslova zamilujete

V

Aby se lidem majícím balkon lépe žilo, jsou k dispozici rozmanité krycí podlahy, které se na plech instalují. Vybrat si můžete nejen velmi častou a osvědčenou dlažbu, ale i gumové rohože nebo dokonce dřevo.

Jestliže si balkon udržujete v dokonalé čistotě a chodíte i zde bosí rovnou z obýváku či jiného pokoje, mohou vám přijít vhod gumové čtverce. Jsou krásně měkké na došlap a i malé lezoucí nebo hrající děti se budou cítit komfortně.

Výhody dlažby jsou rozhodně ve snadné údržbě i v příjemném osvěžení při horkých letních dnech, když na ni stoupnete naboso. Naopak dřevo je teplé a příjemné, na pohled velmi líbivé, ale žádá si svou údržbu.

Dřevěné podlahy na balkon

Nově je používán odolný materiál Lunawood® z Finska bez chemických látek. Jde o dřevěný materiál, který se vyrábí přírodními metodami, teplem a párou. Má skvělé tepelněizolační vlastnosti, umí vyrovnat rozdíly mezi horkem a chladnem, a tak zaručuje příjemnou chůzi. Je lehký, elegantní, nemá vruty a je velmi trvanlivý. Tyto podlahy jsou z výroby ochráněny olejem, jenž je nanesen ve dvou vrstvách na dřevo.

Na balkon můžete zvolit i mrazuvzdornou dlažbu betonovou a tloušťce 4 cm nebo keramickou o tloušťce 2 cm. Barev i struktur povrchů je velmi mnoho, stačí si zvolit pro vás tu nej.

Moderní variantou jsou gumové čtverce, které jsou pružné a protiskluzové. Jsou k dispozici v různých barvách i tloušťkách. Propouští vodu, a tak bude váš balkon rychle suchý.

Podívejte se na příslušenství balkonů na pekstra.cz a vyberte si.

Publikováno: 21. 10. 2021

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam