Bydlení v eko stylu – podlehněte kouzlu přírody!

Bydlení v eko stylu – podlehněte kouzlu přírody!

Přírodní styl vsází na uklidňující, neutrální a zemité tóny. Prim hrají odstíny šedé, béžové, hnědé a bílé. Důraz klade na jednoduchost, proto zde nenajdete žádné výrazné vzory ani křiklavé barvy, které by zbytečně odváděly pozornost a narušovaly harmonii.

Z materiálů jsou pochopitelně zastoupeny především ty přírodní a obnovitelné, jako jsou přírodní textilie typu len, vlna či bavlna, dále nechybí sklo nebo kámen a především dřevo, které má své místo na stěnách, doplňcích i podlaze. Právě podlahová krytina je nejdůležitějším prvkem celého interiéru. Od ní se totiž odvíjí a jí se přizpůsobují všechny další prvky. Zatímco dříve byl jejich hlavním úkolem funkčnost, dnes se dostává do popředí také estetická a ekologická stránka. K eko stylu neodmyslitelně patří dřevěná podlahaparkety se postarají o útulnou a pohodovou přírodní atmosféru.

Eko styl se vyznačuje jistou originalitou, snaží se totiž najít využití pro staré věci, které by jinak skončily na skládce. Pusťte se proto třeba do renovace nábytku nebo hledejte nové uplatnění pro už nepotřebné věci. Inspiraci můžete čerpat na internetu, kde najdete spoustu tipů a návodů. Pak už jen stačí mít šikovné ruce a dostatek kreativity.

Eko styl se projevuje nejen ve vybavení, ale i ve způsobu života. Lidé, kteří se jím nechali inspirovat, uplatňují šetrný přístup k přírodě – snaží se neplýtvat energií, vodou, recyklovat odpady, zkrátka žít tak, aby měl provoz domácnosti co nejmenší dopady na životní prostředí. Zkuste si z nich vzít příklad!

Publikováno: 16. 07. 2018

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: eko bydlení | eko styl bydlení