Základní výbava na florbal. Co potřebujete do začátku?

Základní výbava na florbal. Co potřebujete do začátku?

Florbal je v Česku všude. Momentálně se chlubí pozicí druhého nejrozšířenějšího sportu a hraje se ve všech koutech země. Důvody jsou logické - začít s florbalem je finančně nenáročné, a přitom jde o velmi zábavný sport. Pokud jste se rozhodli, že s florbalem začnete, budete potřebovat pouze následující vybavení: florbalovou hůl, míček, sálovou obuv a vhodně zvolené oblečení (tzn. dresy na florbal).

Na čem se nešetří?

Florbal nelze hrát bez florbalky neboli “florbalové hokejky”. Ceny holí nejsou nijak vysoké - nejlevnější sklolaminátové stojí pár set korun. Další možností jsou florbalky z karbonu či kompozitu. Pro začátečníka je dobrou volbou středně tvrdá hůl. Rozhodně se poohlédněte v sortimentu zavedených značek a vyhněte se podezřele levným kusům. Na druhou stranu však nemusíte utrácet za TOP závodní vybavení. To si pořídíte až časem. Co se týče obuvi, zvolte florbalovou obuv, která nezanechá na podlaze šmouhy. Sálová obuv nesmí podkluzovat a naopak by měla umožnit rychlou změnu směru. Ideální jsou sálovky určené přímo pro florbal. Díky nim minimalizujete riziko pádu.

Nepodceňujte ani oblečení

V případě florbalového oblečení platí to samé jako u ostatních sportů - musí vám dobře sedět a neomezovat vás v pohybu. Preferujte funkční materiály odvádějící pot. Florbalové dresy obvykle řeší trenér, ale máte-li možnost jeho rozhodnutí ovlivnit, připomeňte mu kvalitu českých dresů značky DDsport. DDsport obléká amatérské a profi sportovce u nás i v zahraničí a nabízí výrobu florbalových dresů s vlastním potiskem na míru. Kombinace špičkových materiálů, důmyslně navržených střihů a přijatelných cen dělá sortimentu českého výrobce velmi atraktivním. Týmové oblečení florbal si můžete prohlédnout na www.ddsport.cz, kde najdete bližší informace o možnostech potisku a materiálech.

Publikováno: 16. 08. 2018

Kategorie: Sport

Autor: Adam

Tagy: dresy na florbal | florbal dresy | jak začít s florbalem | vybavení na florbal