Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Bydlení

Chcete být fit a zbavit se chmur? Pořiďte si domácí saunu!

Teplo máme rádi všichni. Ostatně, proto lidé kdysi dávno vymysleli saunu. Její sálavé horko je nejen příjemné, ale navíc má i blahodárné účinky na psychiku. A ve spojení se studenou vodou dokáže i napohled obyčejná dřevěná kabina zvýšit obranyschopnost organismu. Saunování zbaví vaše tělo chřipek, rýmy i nachlazení. Jenže důvodů, proč si pořídit domácí saunu, je mnohem více!

Sauna se vejde i do nejmenšího bytu

Možná nemáte doma místa nazbyt. Ale víte, že finská sauna pro jednoho je jen o málo větší, než je váš sprchový kout? A pokud se rozhodnete pořídit si infrasaunu, tak ta může být ještě menší – to proto, že se v ní během saunování sedí.

Navíc si můžete saunu nechat postavit i jako vestavěnou. V takovém případě lze využít pro stavbu domácí sauny nepoužívanou komoru nebo i místo pod schody. V interiéru je pak viditelná jen čelní stěna sauny, která může být i celá prosklená.

Sauna na míru se zkrátka přizpůsobí vašim prostorovým možnostem. Levnější variantou je pak typizovaná sauna, u které rozměry nelze měnit.

Vždy však dejte přednost domácí sauně vyrobené v ČR. Jen tak budete mít jistotu opravitelnosti i po uplynutí záruční doby.

Příprava pro saunu a co vás čeká, než se budete moci poprvé saunovat

Umístění finské sauny je o něco náročnější na stavební přípravu. Je totiž nutné zabezpečit přívod čerstvého vzduchu a zároveň někam odvádět vlhkost, která při saunování vzniká. Potřebovat budete i speciální přívod elektřiny a pevnou nehořlavou podlahu.

Infrasaunu můžete mít doma kdekoli. Pokud vás lákají zdravotní výhody infračerveného tepla, u této varianty sauny do bytu budete mít umístění mnohem jednodušší. Infrakabina totiž nepotřebuje žádné odvětrání a můžete ji postavit třeba i na koberec.

Profesionální montáž sauny pak zabere zkušeným montážníkům jeden den, maximálně dva u velmi složitých realizací. Po jejich odjezdu budete moci saunu poprvé zapnout a užívat si pohody domácího saunování.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *