Chcete být fit a zbavit se chmur? Pořiďte si domácí saunu!

Chcete být fit a zbavit se chmur? Pořiďte si domácí saunu!

Teplo máme rádi všichni. Ostatně, proto lidé kdysi dávno vymysleli saunu. Její sálavé horko je nejen příjemné, ale navíc má i blahodárné účinky na psychiku. A ve spojení se studenou vodou dokáže i napohled obyčejná dřevěná kabina zvýšit obranyschopnost organismu. Saunování zbaví vaše tělo chřipek, rýmy i nachlazení. Jenže důvodů, proč si pořídit domácí saunu, je mnohem více!

Sauna se vejde i do nejmenšího bytu

Možná nemáte doma místa nazbyt. Ale víte, že finská sauna pro jednoho je jen o málo větší, než je váš sprchový kout? A pokud se rozhodnete pořídit si infrasaunu, tak ta může být ještě menší – to proto, že se v ní během saunování sedí.

Navíc si můžete saunu nechat postavit i jako vestavěnou. V takovém případě lze využít pro stavbu domácí sauny nepoužívanou komoru nebo i místo pod schody. V interiéru je pak viditelná jen čelní stěna sauny, která může být i celá prosklená.

Sauna na míru se zkrátka přizpůsobí vašim prostorovým možnostem. Levnější variantou je pak typizovaná sauna, u které rozměry nelze měnit.

Vždy však dejte přednost domácí sauně vyrobené v ČR. Jen tak budete mít jistotu opravitelnosti i po uplynutí záruční doby.

Příprava pro saunu a co vás čeká, než se budete moci poprvé saunovat

Umístění finské sauny je o něco náročnější na stavební přípravu. Je totiž nutné zabezpečit přívod čerstvého vzduchu a zároveň někam odvádět vlhkost, která při saunování vzniká. Potřebovat budete i speciální přívod elektřiny a pevnou nehořlavou podlahu.

Infrasaunu můžete mít doma kdekoli. Pokud vás lákají zdravotní výhody infračerveného tepla, u této varianty sauny do bytu budete mít umístění mnohem jednodušší. Infrakabina totiž nepotřebuje žádné odvětrání a můžete ji postavit třeba i na koberec.

Profesionální montáž sauny pak zabere zkušeným montážníkům jeden den, maximálně dva u velmi složitých realizací. Po jejich odjezdu budete moci saunu poprvé zapnout a užívat si pohody domácího saunování.

Publikováno: 26. 01. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam