Milujete kaligrafii? Vybavte se na doma

Milujete kaligrafii? Vybavte se na doma

Objevili jste kouzlo kaligrafie? Ať už jste byli na zajímavé výstavě, úžasném kurzu nebo vás jen napadlo si umění písma vyzkoušet, budete potřebovat jisté propriety, které se ke kaligrafii váží. Nechte se provést světem písma a vyberte si, co je ideální právě pro vás.

Vyzkoušejte klasickou japonskou kaligrafii

Každý z nás jistě někdy viděl umění japonské kaligrafie, zejména v čajovnách. Typické černé písmo na rýžovém papíře je velmi estetické zejména v moderních interiérech. Pokud si chcete vyzkoušet tento druh písma, pro první kroky budete potřebovat písanku s naznačenými tahy, japonský kaligrafický štětec, papíry, čínskou kaligrafickou tuš a suzuri, tedy japonskou nádobu, ve které si rozděláte tuš s vodou. Když pokročíte dál, můžete investovat i do rýžových papírů, ke kterým budete potřebovat i těžítko - rýžový papír se totiž ve spojení s tuší velmi rychle krabatí a váš výtvor by se mohl velmi rychle zničit.

Procvičujte psané písmo

Pokud jste se zamilovali do kudrlinkového copperplate písma, budete muset trochu investovat i do samotné výbavy. Klasické inkoustové pero nechte v penálu a vyměňte jej za násadku a hroty různých velikostí. Pro psaní využijete i tuš různých barev a kvalitní papír, kde se tuš nebude rozpíjet a bude hezky držet na papíře.

Prozkoumejte hand lettering

Asi není nikdo, kdo by někdy neviděl nyní velmi oblíbený hand lettering. Tento kaligrafický styl se stal hitem sociálních sítí a na internetu najdete velké množství lidí, kteří vás tomu budou chtít naučit. Hand lettering je velmi uvolněný styl, ke kterému se používají nejčastěji fixy s různě širokými hroty s úzkou špičkou tak, abyste mohli určit výsledný tah fixu. Na trhu najdete i velké množství písanek, které vás naučí, jak na psaní jednotlivých písmen

Jestli vás zaujal svět kaligrafie, rozhodně doporučujeme vyzkoušet nějaký z těchto stylů. A pokud vás příliš nebaví bezmyšlenkovité procvičování, můžete najít podobného nadšence a vyměňovat si s ním krásně psané dopisy. V takovém případě si nezapomeňte obstarat nůž na dopisy a pečeť pro co nejhezčí efekt.

Publikováno: 27. 05. 2022

Kategorie: Volný čas

Autor: Adam