Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Volný čas

Cítíte? Ve vzduchu je jaro!

I přes vážnou situaci, kterou neustále řešíme a slyšíme o ní mluvit v médiích každý den, si příroda žije podle sebe. A tak se nezadržitelně blíží první jarní den, který letos vychází na sobotu dvacátého března.

A jelikož toto krásné období nedělá divy jen s přírodou, ale probouzí i nás a naše těla, přinášíme pár tipů, jak přivítat jaro.

Pozvěte jaro k sobě domů

Už je opravdu čas sklidit vánoční zvonky a sněhuláky. Rozzářete svůj byt raději motýly, primulkami, nebo ještě lépe praktickými bylinkami do kuchyně a ozdobte jimi každý pokrm, který dáte na rodinný stůl. Zasaďte řeřichu! Vyroste za čtyři dny a dodá vám potřebné vitamíny i minerály. Navíc na chlebu s máslem je bezkonkurenční! Vymalujte, vyklepejte koberce, převlečte postele a pořádně vyvětrejte. Zkrátka rozhýbejte stagnující energii.

Jděte pozdravit!

Pravda, na piknik v přírodě je ještě brzy, uvařte si proto s sebou do termo hrnečku dobrý sypaný čaj či voňavou mletou kávu, sbalte k ní něco dobrého, třeba sušenky a vyrazte se chvilku sami toulat přírodou. Poslechněte si zpěv ptáků, vypněte telefon a odstřihněte se od starostlivých myšlenek. Nechejte zkrátka nohy, kam jen vás zanesou. Zhluboka dýchejte a vnímejte tu krásu kolem vás, objímejte stromy, tančete či se zkuste projít bosky.

Udělejte si rituál

Naši předci vnímali jakékoliv změny v přírodě jako obrovský dar a příležitost. Fáze měsíce, roční období či střídání lunárních cyklů. Na jaře to bylo především takzvané vynášení smrtky Morany a přinášení Líta, což byla větvička listnatého stromu, čištění studánek a omývání v nich proti nemocem, loučení s temným obdobím roku a přivítání toho světlého. I vy můžete využít tuto příležitost a rozloučit se s něčím, co vás tíží, a naopak dát možnost růst něčemu novému.

Tak vítej u nás, jaro!

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *