Cítíte? Ve vzduchu je jaro!

Cítíte? Ve vzduchu je jaro!

I přes vážnou situaci, kterou neustále řešíme a slyšíme o ní mluvit v médiích každý den, si příroda žije podle sebe. A tak se nezadržitelně blíží první jarní den, který letos vychází na sobotu dvacátého března. A jelikož toto krásné období nedělá divy jen s přírodou, ale probouzí i nás a naše těla, přinášíme pár tipů, jak přivítat jaro.

Pozvěte jaro k sobě domů

Už je opravdu čas sklidit vánoční zvonky a sněhuláky. Rozzářete svůj byt raději motýly, primulkami, nebo ještě lépe praktickými bylinkami do kuchyně a ozdobte jimi každý pokrm, který dáte na rodinný stůl. Zasaďte řeřichu! Vyroste za čtyři dny a dodá vám potřebné vitamíny i minerály. Navíc na chlebu s máslem je bezkonkurenční! Vymalujte, vyklepejte koberce, převlečte postele a pořádně vyvětrejte. Zkrátka rozhýbejte stagnující energii.

Jděte pozdravit!

Pravda, na piknik v přírodě je ještě brzy, uvařte si proto s sebou do termo hrnečku dobrý sypaný čaj či voňavou mletou kávu, sbalte k ní něco dobrého, třeba sušenky a vyrazte se chvilku sami toulat přírodou. Poslechněte si zpěv ptáků, vypněte telefon a odstřihněte se od starostlivých myšlenek. Nechejte zkrátka nohy, kam jen vás zanesou. Zhluboka dýchejte a vnímejte tu krásu kolem vás, objímejte stromy, tančete či se zkuste projít bosky.

Udělejte si rituál

Naši předci vnímali jakékoliv změny v přírodě jako obrovský dar a příležitost. Fáze měsíce, roční období či střídání lunárních cyklů. Na jaře to bylo především takzvané vynášení smrtky Morany a přinášení Líta, což byla větvička listnatého stromu, čištění studánek a omývání v nich proti nemocem, loučení s temným obdobím roku a přivítání toho světlého. I vy můžete využít tuto příležitost a rozloučit se s něčím, co vás tíží, a naopak dát možnost růst něčemu novému. Tak vítej u nás, jaro!

Publikováno: 02. 03. 2021

Kategorie: Volný čas

Autor: Adam