Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Bydlení

Co je anhydrit a jaké výhody nabízí litá podlaha?

Anhydrit je minerál složený ze síranu vápenatého (CaSO4). Strukturou a složením je podobný sádrovci, ale postrádá molekulu vody, která je v sádrovci přítomna. Obvykle nachází v sedimentárních horninách a někdy se používá ve stavebnictví a zemědělství jako půdní kondicionér. V tomto článku se zaměříme na oblíbené anhydritové podlahy a jejich výhody.

Anhydritové podlahy jsou skvělou volbou pro mnoho míst díky rychlému vytvrzení a trvanlivosti. Vytvrzení anhydritové podlahy trvá obvykle 48 hodin v závislosti na teplotě a vlhkosti prostředí. Objemová hmotnost anhydritové podlahy po vyschnutí je 2 100,- kg/m3 a zpracovatelnost materiálu od doby výroby cca 4 hodiny. Dilatace v ploše není nutná a lze pokrýt až 600 m2. Anhydrit také dokonale přilne k podkladu a nezanechává žádné vzduchové mezery.

Pokládka anhydritových podlah je rychlá a efektivní (nevyžaduje fyzicky náročnou práci a rovinnost podlahy ±2 mm/ 2 m z nich činí skvělou volbu pro kvalitní povrchovou úpravu. Anhydrit má díky svým vlastnostem také vysokou pevnost v tahu za ohybu a vynikající tepelnou vodivost. Po 48 hodinách vytvrzení lze podlahu začít vysoušet větráním a po 7 dnech podlahovým vytápěním.

Další benefit spočívá v absenci běžného nepořádku, který je spjat s pokládkou jiných druhů podlah – po realizaci nebudete muset řešit prach či jiné nečistoty.

A konečně i fakt, že lité podlahy disponují ideálními vlastnostmi pro kombinaci s podlahovým vytápěním. Rychle se prohřívají a mají dobrou vodivost, což z nich činí ideálního kandidáta pro prostory, které chcete vytápět právě tímto způsobem.

Celkově jsou anhydritové podlahy díky rychlému vytvrzení, trvanlivosti, zpracovatelnosti a kvalitní pokládce výbornou volbou do mnoha prostředí. Využití nachází v rodinných domech, bytových prostorách, administrativních budovách, školách, sportovních halách, tělocvičnách, stejně jako v garážích a lehčím průmyslu.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *