Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Dovolená a cestování

Hole, které vám pomohou zdolat náročný terén

Také se už nemůžete dočkat, až o víkendu vyrazíte do přírody? Krásné počasí nás láká ven jako magnet a není nic lepšího, než se alespoň na chvíli oprostit od civilizace a vydat se na horskou túru. Předtím, než za sebou zabouchnete dveře, se ovšem přesvědčte, že máte sbaleny všechny důležité pomůcky, bez kterých se v divočině neobejdete. Není toho mnoho, ale pár věcí se vám přeci jen hodit bude.

Čutoru s vodou, mapu a kompas vám zřejmě připomínat nemusíme, ale máte s sebou i trekové hole? Nejsou sice nezbytné k přežití, ale výrazně vám usnadní výstup i sestup po strmých svazích. Vzhledem k tomu, že se váha rozloží také na vaše ruce, se tolik neunavíce a navíc snáze udržíte balanc. A podle čeho teleskopické hole vybírat?

Na trhu je k mání obrovské množství variant, které se liší typem rukojeti (gumové, korkové či plastové) a materiálem, ze kterého je zhotovena konstrukce. Některé hole mají praktické odpružení (tzv. antishock). Všimněte si také, z čeho je vyroben šroub na expandéru – výrazně doporučujeme upřednostnit kov před plastem.

A doporučení na závěr? Největší oblibě se těší hole Leki, které jsou zřejmě nejlépe zpracované hole vůbec. Jsou lehké, velmi odolné a na túrách vám udělají skvělou službu.