Jak dostat děti na čerstvý vzduch? Postavte jim na zahradě vlastní hřiště!

Jak dostat děti na čerstvý vzduch? Postavte jim na zahradě vlastní hřiště!

Jaro je konečně tady a děti mohou trávit mnohem více času venku. Jenomže co když vaše ratolesti odmítají odložit ovladače herní konzole a místo čerstvého vzduchu preferují relaxaci u monitoru nebo televizní obrazovky? Nic si z toho nedělejte, doba přeje digitální zábavě a vaše děti rozhodně nejsou jediné. Na druhou stranu byste se měli snažit o jejich zdravý vývoj. Jenomže jak malé ďáblíky přimět, aby se alespoň na chvíli věnovali pohybovým aktivitám? Máte-li k dispozici zahradu, vybudujte jim na ni úžasný hrací koutek! Postavíte-li dětem vlastní hřiště, pravděpodobně je už nebudete nutit k tomu, aby trávily více času venku. Pokud se vám realizace hracího koutku povede na výbornou, naopak budete mít co dělat, abyste své potomky přiměli k návratu domů. Na všech těch skluzavkách, houpačkách, lanových žebřících a dalších atrakcích si užijí spoustu zábavy.

Jak vybrat dětské zahradní hřiště?

Stavba dětského zahradního hřiště ale není jen tak. Na trhu je spousta výrobců, kteří nabízí hotová řešení, ale vy se soustřeďte na bezpečnost, kvalitu a zdravotní nezávadnost. Nechcete přece, aby si vaše děti uhnaly úraz... Vždy proto vyžadujte certifikace o bezpečnosti. detske-piskoviste Nechcete-li při výběru šlápnou vedle, vsaďte na značky jako Herold, Cubs, Monkey's Home nebo Imprest. Seženete je také online, například u specializovaného prodejce Skluzavky.cz. Tato prvotřídní hřiště splní všechna vaše očekávání a hravě odolají dětskému řádění. K mání jsou jednotlivé herní prvky i celé sestavy. Zda dětem pořídíte dřevěné pískoviště, skluzavku, houpačku, trampolínu nebo třeba zahradní domeček, závisí pouze na vašem rozpočtu.

Výběr herních prvků záleží na věku dítěte

Nezapomeňte při výběru konkrétních prvků zohlednit věk vašich dětí. Někteří výrobci naštěstí umožňují postupné obměňování/doplňování jednotlivých atrakcí na základě modulového systému. Takže až vaše dítka povyrostou, jednoduše jim na hřiště dokoupíte modul, který odpovídá jejich věku. Větší děti jistě upřednostní „opičí dráhu“ nebo trampolínu před pískovištěm, což platí i naopak. Dětské zahradní domečky si ale zamilují prťata i předškoláci. Ty nejlepší jsme našli na Domky-Herold.cz.

Publikováno: 24. 03. 2015

Kategorie: Děti

Autor: Adam

Tagy: dětská hřiště na zahradu | jak vybrat dětské hřiště