3 důvody proč jet k moři

3 důvody proč jet k moři

Blíží se léto a i vy možná listujete v katalogu a hledáte místo pro perfektní dovolenou u moře. Budou to zlaté písky, nebo riviéra v Turecku? A co takhle Egypt nebo Džerba? Stačí využít některou z lákavých nabídek na last minute a dostanete se za pár korun třeba na druhý konec světa... Výběr destinace si ale necháme na jindy a prozradíme vám, proč vůbec o dovolené u moře uvažovat. Chcete znát důvody, proč byste měli alespoň jednou za rok vyrazit na pláži i vy? Proč jet k moři a ne jinam?

1.) Moře je nejlepší lékař

Práce a zase jenom práce, však to znáte. Pokud se cítíte na pokraji sil a máte pocit, že vaše vaše tělo obrovský nápor stresu nezvládá, máte nejvyšší čas vyrazit. Ne k doktorovi, ale na dovolenou k moři. Mořská voda je bohatá na minerály a stopově prvky, které mají pozitivní vliv na látkovou výměnu a krevní oběh. Váš organismus zažije restart a vám bude skvěle. Tedy alespoň do doby, než se opět zapojíte do pracovního procesu...

2.) Když meditovat, tak na pláži

Zlatý písek, azurová laguna... to je harmonie barev, která vás naladí na správnou frekvenci. Pláž je dokonalým prostředím pro meditaci a okamžitě zapůsobí na vaší psychiku. Vydejte se na dlouhou procházku po pobřeží a vnímejte blízkost nespoutané přírody. Uleví se vám a všechny velké problémy se najednou smrsknou do té míry, že je budete považovat za naprosto nepodstatné. A nezapomeňte si sundat žabky – chůze po oblázkové pláži funguje jako akupresura.

3.) Od moře o několik kilo lehčí

Před odjezdem na dovolenou k moři chtějí všichni zhubnout do plavek, ale málokdo tuší, že právě dovolená u moře hubnutí výrazně usnadňuje. Lehká a zdravá strava, vysoké teploty a spousta pohybu – domů se vrátíte o pár kilo lehčí a je jen na vás, jestli rychlý a zdravý úbytek váhy pojmete jako první krok k dalšímu hubnutí

Co ještě vám dá dovolená u moře?

Uff a ani to není zdaleka všechno. U moře se velmi snadno seznámíte a prožijete nezapomenutelný románek – možná dokonce najdete osudovou lásku, kdo ví... A mohli bychom pokračovat donekonečna, ale lepší bude, když se vrátíte ke katalogu dovolených a vyberete si, kam to letos bude.

Publikováno: 31. 05. 2014

Kategorie: Dovolená a cestování

Autor: Adam

Tagy: důvody proč jet k moři | proč jet k moři