Pohostinné Řecko – dovolená se vším všudy

Pohostinné Řecko – dovolená se vším všudy

Země bohů, Slunce, romantiky a pohostinných obyvatel – tak by se ve zkratce dalo charakterizovat Řecko. Ať už zamíříte na pevninu nebo na některý z mnoha ostrovů, vydáte se do hor, lesů nebo na pobřeží, vždy budete okouzleni. Starověcí bohové totiž věděli moc dobře, kde se usadit.

Dovolená bez mráčku

Řeckým ostrovům se přezdívá ostrovy věčného slunce. Překrásné pláže, které jsou pokryté jemným pískem i oblázky, omývá průzračně čistá voda. Stabilní počasí a nebe bez mráčků pak dokonale dotváří kulisu pohodové dovolené. Na své si tady přijdou rodiny s malými dětmi, zamilované páry i senioři. Vypravit se sem můžete klidně i jen na eurovíkend. Pokud ale chcete objevit všechny jeho krásy, vydejte se raději na delší poznávací zájezd.

Co vidět

Řecko má bohatou historii, někdy bývá označováno jako kolébka evropské civilizace. Pyšní se množstvím antických památek, narazíte na ně doslova na každém rohu. Mnohé z nich jsou zapsané na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO – posvátná Akropolis, významné antické město Delfy, peloponéské archeologické naleziště v Mykénách, sídlo boha Dia a dějiště antických olympijských her Olympia, pozůstatky královského paláce Knóssos. Všechny stojí za to vidět.

Co ochutnat

Řecko je po celém světě proslavené svou vynikající kuchyní, která je nejen rozmanitá a chutná, ale také neobyčejně zdravá. Stojí totiž na čerstvých surovinách, od zeleniny až po maso. Základ tvoří hlavně pokrmy z hovězího a skopového, pochutnají si ale i vegetariáni, neboť dalším pilířem řecké gastronomie jsou sýry a grilovaná zelenina – pochopitelně zalitá panenským olivovým olejem. Nezapomeňte ani na nápoje. V parném létě osvěží ledová káva frappé, vaše chutě uspokojí i řecká vína. Budete-li chtít něco ostřejšího, pak vsaďte na brandy Metaxu či oblíbený likér ouzo.

Co si přivézt

Suvenýr z cest pochopitelně nesmí chybět. Přivezte si odtud kosmetiku s olivovým olejem, jako jsou krémy nebo mýdla. Dáváte-li přednost dárkům, které můžete vypít a sníst, pak bude dobrou volbou víno, olivy, olivový olej, bylinky, koření nebo sladkosti. Ať už vyberete cokoli, rozhodně nešlápnete vedle.

Publikováno: 20. 06. 2018

Kategorie: Dovolená a cestování

Autor: Adam

Tagy: eurovíkend řecko | poznávací zájezd řecko