Jak na efektivní doučování a přípravu na přijímačky?

Jak na efektivní doučování a přípravu na přijímačky?

Někteří žáci si probíranou látku okamžitě zapamatují, jiní naopak potřebují mnohem více času. Skutečně efektivní učení spočívá v opakování, jenomže čas od času nastane situace, kdy se dítko v učivu ztrácí a nedokáže látku pochopit. Co by měl zodpovědný rodič udělat? Rozhodně by neměl potomka nechat, ať se s tím vypořádá sám. V případě, že dítě probíranou látku nepochopí, případně z určitých důvodů zameškalo spoustu vyučovacích hodin, je doučování jedinou správnou volbou. Rozhodující je ovšem výběr správného učitele. Spíše než někoho ze starších žáků je vhodné kontaktovat profesionála.

Doučování v on-line škole

Rodiče, kteří pro dítě hledají doučování, by neměli zapomínat, že současná době přeje moderním technologií. V kontextu se základní školou stojí za zmínku on-line projekt Dohlavy, který zpřístupňuje kompletní osnovy ZŠ velmi stravitelnou formou. Koncepce staví na interaktivních cvičeních s vyhodnocením. Po zaplacení kurzu se zpřístupní materiály k celému roku, cena se přitom pohybuje na úrovni několika málo hodin soukromého doučování.

Kdy je čas na individuální doučování?

Navzdory vysoké kvalitě on-line školy nabízí doučování Dohlavy v Praze i osobní setkání, a to přímo u žáků doma. V týmu působí zkušení lektoři – obvykle studenti pedagogických fakult a dalších VŠ, kteří se při vstupním pohovoru prokázali znalostmi i pedagogickým nadáním. Přidělení vhodného kandidáta pak probíhá na základě dotazníku. Individuální doučování může probíhat i online. V takovém případě dítku opět stačí notebook a internet.

Obavy z přijímacích zkoušek?

Pro žáky devátých tříd, které čekají přijímací zkoušky, je v nabídce komplexní příprava formou prezenčních i online kurzů, jejichž koncepce byla postavena dle testů Cermat. Doučování k přijímačkám probíhá v menších skupinách a účastníci si z nich odnáší tipy a triky, jak si poradit s komplikovanými úlohami. Další informace o moderním doučování, které přináší skvělé výsledky, najdete na stránkách doucovani-dohlavy.cz.

Publikováno: 25. 10. 2022

Kategorie: Vzdělání

Autor: Adam