Víme, z čeho se vyrábí ty nejkvalitnější okna

Víte, které části objektu patří k těm nejpoužívanějším a tedy i nejnamáhanějším? Hádáte-li okna a dveře, máte stoprocentní pravdu. Schválně si zkuste spočítat, kolikrát za den otevřete okno. A co potom zmiňované dveře. Vynásobte to počtem dní v roce a dostanete se do zajímavých čísel. Nezapomeňte je vynásobit deseti – minimálně tolik let by přece kvalitní dveře měly vydržet, nebo ne? Pokud vám výsledná cifra přijde jako takřka astronomická, nejste sami. Dveře i okna toho musí vydržet opravdu hodně a právě proto bychom měli jejich výběru věnovat patřičnou pozornost a neorientovat se pouze na cenu.

A je to právě nízká cena, kterou se nechá většina z nás zlákat a to i v případě výběru dlouhodobé investice jako jsou okna a dveře. Někteří jdou dokonce tak daleko, že zvolí neznámou a neprověřenou značku jen proto, aby ušetřili pár tisíc korun. Výsledek na sebe nenechá dlouho čekat a dojde k výraznému opotřebení a často i k nutnosti úplné výměny. Snaha ušetřit se však projevuje na úkor renomé výrobce, ale i samotného materiálu. Zřejmě teď přemýšlíte, na co narážíme. Na nic jiného, než na opomíjené hliníkové profily. Opomíjené kvůli vyšší ceně a častého argumentu, podle kterého jsou „hliníková okna kvalitnější, než je ve skutečnosti potřeba“. Realita je ovšem poněkud odlišná. Z jiných, než kovových profilů, totiž některé velké nebo atypické rozměry oken a dveří vyrobit nelze.

Předtím, než se rozhodnete „ušetřit“, zvažte všechny přednosti, kterými hliník předčí ostatní materiály. Vzhledem k tomu, že hliník nestárne (jako plast a dřevo), není ho nutné nikterak udržovat. Současná vícekomorová hliníková okna také lépe izolují. Hliníkové profily vyplňuje tepelná izolace a navíc se pyšní promyšleným systém těsnění bez tepelných mostů. A abychom nezapomněli – kromě tepla perfektně izolují i hluk. Suma sumárum jde o okna a dveře, která vám vydrží na věky. V západních zemích to velmi dobře vědí a právě proto využívají hliníková okna mnohem častěji než ta plastová.

Pokud jste se rozhodli preferovat skutečnou kvalitu, určitě by vás měly zaujmou hliníková okna Ostrava od společnosti Pruniwerk. Pro jejich výrobu využívá vysoce kvalitní systémové profily Schüco a Ponzio a nabízí kompletní služby včetně finální montáže. Okna a hliníkové dveře Ostrava jsou samozřejmě k dispozici po celou Českou republiku a nikoliv pouze pro region. Více informací najdete na webu pruniwerk.cz.

Publikováno: 21. 02. 2013

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam