Jak na odškodnění po dopravní nehodě?

Jak na odškodnění po dopravní nehodě?

Dopravní nehoda obvykle nekončí dobře, a to ani v případě, kdy nedojde k vážnému zranění u žádného z účastníků. Následky nemusí být vždy pouze fyzické – ty psychické mohou být také velmi vážné a často přetrvávají i několik let, či dokonce celý život. V případě škody na zdraví a s ní souvisejícího hendikepu je situace ještě horší. Alespoň do určité míry ji lze zmírnit finančním odškodněním, které zaplatí viník nehody a pojistitel vozidla.

Kdo má na odškodnění po nehodě nárok?

Pokud jste při dopravní nehodě zaviněné bezohledností či nepozorností jiného řidiče utrpěli úraz, pak máte nárok na spravedlivé odškodnění v odpovídající výši. Povinnost odčinit újmu poškozené osoby je zakotvena v občanském zákoníku. Peněžitá náhrada by měla plně vyvážit vytrpěnou bolest a související újmy, byť nemajetkového charakteru. Klíčem jsou správná argumentace a strategie při vyjednávání s pojišťovnami a viníky.

Nemusíte být na to sami

Spousta lidí, kteří mají na odškodnění po dopravní nehodě nárok, netuší, za kým se vydat a jak postupovat. Je to i váš případ? Vždy se můžete obrátit na odborníky ze společnosti První zdravotní poradenská a případ s nimi bezplatně zkonzultovat. První zdravotní poradenská úspěšně pomáhá lidem, kteří si prošli nehodami či utrpěli jiné formy újmy na zdraví již od roku 2013. Kromě odborného poradenství zajišťuje právní zastoupení a související služby v rámci procesu vymáhání.

Odborníci to zas vás dotáhnou až do konce

Fakt, že se neorientujete v množství paragrafů, by vás neměl odradit. Kvalifikovaní pracovníci z První zdravotní poradenské vás procesem provedou takříkajíc za ručičku a bezplatně vám navrhnou optimální řešení. V případě, že shledají reálnou šanci na úspěch, pro vás vyjednají spolupráci se specializovanou advokátní kanceláří a zahájí vymáhání odškodnění. Zároveň vás zastoupí v trestním řízení a vynasnaží se o co nejlepší výsledek. Co dodat závěrem? Snad jen to, že když viník odmítne odškodnění dopravní nehoda, není důvod házet flintu do žita. První zdravotní poradenská si neúčtuje zálohy a odměnu si vezme pouze v případě úspěchu. Více se dozvíte na 1zdravotni.cz.

Publikováno: 19. 10. 2018

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam