Jak na odvoz suti bez zbytečných komplikací?

Jak na odvoz suti bez zbytečných komplikací?

Nedílnou součástí procesu stavby či rekonstrukce je i bourání, které přináší další starosti. Pokud se v dohledné době do něčeho takového budete pouštět, nezapomeňte se připravit na odvoz suti. Nepřidělávejte si zbytečné starosti a naplánujte si vše dopředu. Prozradíme vám, na co si dát pozor!

Odhadněte, kolik suti bude třeba odvézt

Suť se musí v něčem odvézt. Ideální a v podstatě i jedinou možností při větším množství odpadu je vhodně zvolený kontejner. V případě menšího množství si pravděpodobně vystačíte s přívěsem. Kontejner by byl pomyslným kanónem na vrabce. Tak či tak vám zamyšlení nad tím, kolik suti po práci zůstane, ušetří čas a námahu. Rozhodně se nesnažte ušetřit objednávkou menšího kontejneru. Bude-li se muset dopravce několikrát vracet, cena za odvoz suti bude paradoxně vyšší. K mání jsou malé kontejnery s objemem  3 m3 vhodné pro suť, zeminu, lehký odpad bez suti, směsný odpad, zahradní odpad a polyesterový odpad. Pro odvoz velkého množství odpadu bez suti a zahradního odpadu jsou vhodné velké kontejnery s objemem kolem 10 m3.

Nechte si časovou rezervu

Cena za půjčení kontejneru obvykle souvisí i s dobou, na jakou si ho půjčíte. Přesto byste neměli zbytečně spěchat a snažit se vše zvládnout za extrémně krátkou dobu. Uvažujte realisticky a raději počítejte s určitou časovou rezervou. Předejdete tak nepříjemnému zjištění, že jste teprve v polovině práce a odvoz už je na cestě k vám. Časová rezerva se vyplatí také při sjednávání povolení od majitele pozemku. Chcete-li si nechat kontejner přistavit např. ve městě, pak musíte zábor veřejného prostranství ohlásit a zaplatit patřičný poplatek. Dohodnutou dobu nesmíte překročit.

Obraťte se na spolehlivou firmu

Hledáte-li někoho, kdo se postará o odvoz suti a odpadu v Praze, pokračujte na www.odvoz-sut.cz. Firma se činností zabývá řadu let a nabízí také dovoz stavebního materiálu, likvidaci demoličního odpadu, odpadu z vyklízení i ze zahrady. Po dohodě zajistí také ruční vyklízení a nakládku.

Publikováno: 17. 05. 2017

Kategorie: Skvělé tipy

Autor: Adam

Tagy: odvoz suti