Chcete, aby vaše firma prosperovala? Poznejte výhody faktoringu!

Chcete, aby vaše firma prosperovala? Poznejte výhody faktoringu!

Hledáte způsob, jak zlepšit firemní cashflow, aniž byste museli vyvíjet tlak na obchodní partnery, kteří nemohou faktury proplácet obratem? Rádi byste zajistili stabilní růst společnosti a vyhnuli se sezónním výkyvům? V tom případě se seznamte s odborníky na provozní financování – týmem specialistů ze společnosti ARFIN s.r.o., která zajišťuje faktoring pro menší, středně velké i velké podniky. Prozradíme vám, jaké jsou vaše možnosti.

Co je to factoring a jaké jsou jeho výhody?

Factoring je termín označující podstoupení pohledávek faktoringovou společností. Jedná se o populární metodu provozního financování, protože odkup probíhá bez sankcí vůči původnímu věřiteli. Faktoringová společnost klientovi vyplatí většinu finančních prostředků (obvykle 80 %, někdy až do výše 95 %) a zbylou část poté, kdy odběratel uhradí pohledávku. Díky factoringu nebudete muset čekat, až vaši odběratelé proplatí faktury, čímž dosáhnete stabilní cashflow. Zároveň se vyhnete sezónním výkyvům v obratu a saldu pohledávek. Získáte podstatnou konkurenční výhodu, díky které bude vaše firma stabilně růst.

Proč využívat faktoring přes ARFIN?

Tým specialistů ze společnosti ARFIN s.r.o. spolupracuje se všemi tuzemskými bankovními i soukromými faktoringovými společnostmi a mimo jiné i se zahraničními subjekty, takže jsou schopni zajistit i zahraniční factoring. Doporučí vám optimální řešení na míru potřebám vaší firmy. Menší a středně velké společnosti získají lepší podmínky, než by si vyjednali svépomocí. Pro velké společnosti je spolupráce s ARFIN šancí na výběrové řízení na factoringové financování. Za zmínku stojí také financování, které by v rámci běžného faktoringu nebylo možné. Nedílnou součástí portfolia služeb je také hodnocení rizik, inkaso a pojištění pohledávek. Více se dozvíte na www.factoring.eu.

Publikováno: 10. 03. 2016

Kategorie: Podnikání

Autor: Adam

Tagy: factoring | pojištění pohledávek | provozní financování