Jak na zdravý spánek? Pořiďte si latexovou matraci!

Jak na zdravý spánek? Pořiďte si latexovou matraci!

Takhle to už dál nejde. Bolesti zad a hlavy, pocit vyčerpanosti a celá řada dalších negativních důsledků dlouhodobého spánku na nekvalitní matraci... Chcete se konečně pořádně vyspat, ulevit svému tělu a zažít uvolnění, které nemá daleko do nirvány? V tom případě si co nejdříve dopřejte matraci, na které vás bude relaxace opravdu bavit. Otázkou je, ke kterému materiálu se přiklonit – na trhu je široké spektrum matrací a je těžké vybrat tu správnou. Pokud však vsadíte na latex, nebudete litovat! Latex je charakteristický unikátními vlastnostmi, které ho přímo předurčují pro výrobu matrací. Ideální je kombinace přírodního a syntetického materiálu – je neobyčejně pružná a po stlačení se vrátí do původního stavu. Latexové matrace jsou vhodné pro alergiky, jsou nehlučné a lze je položit na jakýkoliv pevný podklad nebo rošt. Perfektně se přizpůsobí vašemu tělu a poskytne vám maximální pohodlí. A aby toho nebylo málo, pyšní se velmi dlouhou životností a naprosto bezproblémovou údržbou.

4 hlavní důvody, proč se rozhodnout pro latexovou matraci

1. Prodyšnost a regulace vlhkosti

Latex má otevřenou buněčnou strukturu, díky které dýchá a reguluje tělesnou vlhkost. Matraci můžete bez obav používat celý rok – vždy vás udrží v optimální teplotě. Svým pohybem zajistíte konstantní regulaci vzduchu a budete se cítit příjemně po celou noc.

2. Hygiena nade vše

Některé materiály, které se používají při výrobě matrací, představují doslova živnou půdu pro roztoče, bakterie a další mikroorganismy. Latex je jiný – antibakteriální a tudíž jako stvořený pro osoby s respiračními potížemi a alergiky.

3. To nejlepší pro vaše tělo

Latex je pružný a jemně reaguje na pohyby těla a poskytuje vynikající podporu hlavy, krku, páteře, horní a dolní části zad. Matrace z latexu nachází uplatnění i v kombinaci s náročnými polohovatelnými lůžky.

4. Vydrží dlouho jako nová

Nevyhazujte peníze oknem a pořiďte si matraci odolnou proti deformaci a stárnutí. Latex je přesně takový! Tip na závěr: Rozhodnete-li se pro latexovou matraci, vyberte si model, který je čistě z latexu a nikoliv v kombinaci s jinými materiály. Někteří výrobci sice tvrdí, že kombinované matrace snoubí to nejlepší ze všech materiálů, nicméně ve skutečnosti latex na úkor ostatních materiálů ztratí své přednosti. Největší nabídku kvalitních latexových matrací (syntetických i přírodních) najdete na www.latexovematrace.com. Specializovaný prodejce nabízí výrobu na míru a dopravu zdarma.

Publikováno: 28. 03. 2015

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam

Tagy: latexové matrace | vlastnosti latexové matrace