Vybíráme zahradní altán – párty stan. Na co si dát pozor?

Vybíráme zahradní altán – párty stan. Na co si dát pozor?

Pochybujete snad o tom, že se bez zahradního altánu obejdete? V tom případě si představte situaci, kdy se během grilovačky/oslavy/párty strhne prudký liják a smáčí všechny přítomné až na kost. Pohodové chvilky může zkomplikovat také prudší vítr nebo ostré sluneční paprsky. Počasí je nevypočítatelné a nelze se spoléhat na předpověď. Díky přístřešku budete naprosto v pohodě, byť by z nebe padaly trakaře. A my vám prozradíme, jak správně vybrat vhodný párty stan!

Malý, nebo velký?

K základním parametrům, na které byste měli brát zřetel, patří rozměry přístřešku. Párty stan by neměl být příliš těsný, ale naopak ani zbytečně velký. Do malého altánu se příliš mnoho lidí nevejde a obrovitá konstrukce zase zbytečně zabere spoustu místa na zahradě. A s rozměry jde ruku v ruce cena… Párty stany se vyrábí v různých rozměrech. Nejmenší konstrukce nabízí 3 x 3 m, největší i přes 70 m2. Jako přístřešky na zahrádku jsou určeny kompaktnější altány. Velké párty stany nachází využití v rámci firemních akcí, svateb apod. Zajímavé články na dané téma najdete v tomto magazínu.

Trubková, nebo nůžková konstrukce?

Další rozhodnutí, které budete muset při výběru párty stanu učinit, se týká typu konstrukce. Zahradní altány klasické (trubkové) konstrukce jsou o něco levnější, ale mírně náročnější na montáž. Moderní nůžkové stany sice nejsou tak levné, ale zato disponují praktickým mechanismem, který umožňuje (de)montáž během několika vteřin. Co se týče kvality, je srovnatelná u obou variant. Odolnost konstrukce a pláště závisí na použitém materiálu a dílenském zpracování – samotný typ konstrukce nemá na životnost vliv.

Nakupujte tam, kde sortimentu rozumí

Na zahradní altány sice narazíte na každém rohu, ale raději se vyhněte hypermarketům a poohlédněte se u renomovaných prodejců. Odborníci, kteří se na prodej párty stanů specializují, vám s výběrem poradí a doporučí optimální variantu. Navíc se většinou jedná o prověřené systémy s prvotřídními vlastnostmi.

Publikováno: 03. 03. 2016

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: prodej párty stanů