Jak se stát mámou nosičkou?

Jak se stát mámou nosičkou?

Koukáte se kolem sebe a vnímáte módu šátkování a nošení dětí? Máte sto chutí to vyzkoušet a nevíte, jak na to? Poradíme, jak se stát matkou „nosičkou“ snadno a rychle. Není žádným tajemstvím, že nošení dětí se stalo fenoménem. Nikoho už nepřekvapí, když uvidí maminku nenesoucí dítě v náručí, nýbrž uvázané v šátku nebo usazené v nosítku. Výhody této praktiky jsou nepopsatelné. Stručně řečeno, máma má volné ruce a dítě si pohodlně hoví na jejím těle.

Proč ergonomické nosítko?

K efektivnímu a častému nošení je potřeba ergonomické nosítko. Označení ergonomické v praxi znamená správné napolohování těla dítěte tak, aby nedošlo k zátěži páteře a nepřiměřeného tlaku na kyčle. Hlavním rysem správně uloženého miminka jsou zakulacená záda do písmene C a nožičky dítěte roztažené a pozdvihnuté v kolenou tak, že tvoří písmenu M. Kolena jsou přitom vždy výše než zadeček. Další podmínkou, které ergonomické nošení vyžaduje, je otočení dítěte, aby bylo vždy čelem k matce. Jen tak lze břicho na břicho dosáhnout správného prohnutí, když si miminko opře hlavu o maminčin hrudník a odlehčí tak celkovému tlaku shora na páteř. Poloha pokrčených nožiček je ideální i pro vývoj kyčlí. Ty jsou tak akorát přitlačeny do kyčelních jamek, aby se mohly správně vyvíjet. Z maminek nosiček tak mají radost i kapacity z řad ortopedů.

Jaké vybrat?

Dětská nosítka jsou vhodná už i pro novorozence. Ideální pro začátečníky je takzvané šátkové alias měkké nosítko, ušité ze šátkoviny, které se krásně přizpůsobí tělíčku miminka. Vybírat je možné z nosítek na přezky nebo nosítka na zavazování popruhů, což je sice trochu náročnější, ale zato víc pohodlné. Investice do nosítka se vám určitě vyplatí. Pokud se rozhodnete pro nákup nového nosítka, počítejte s vyšší částkou na počátku, nosítko ale poté, co ho nebudete potřebovat, můžete prodat jako bazarové. Solidní prodejce vám dovolí nosítko vyzkoušet a v případě, že při nákupu přece jen sáhnete vedle, neváhejte se podívat po jiném. Nosítka jsou v kurzu a nehrozí, že by vám zůstaly nevyužité, odložené do půdě. ZkusNositko.cz / ZkusMerino.cz K Hádku 1576/12 Praha-Dubeč 107 00 Tel: 731 686 680 Email: info@zkusnositko.cz https://www.zkusnositko.cz/

Publikováno: 10. 03. 2020

Kategorie: Děti

Autor: Adam