Reklama

Stříbrné mince

Uložte své peníze někam, kde to má smysl. Investujte do stříbra.

Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Volný čas

Jak se stát myslivcem?

Kulovnice - typické příslušenství myslivce
Lovecké potřeby - kulovnice.

Milujete přírodu a dokážete si představit, že byste v ní trávili také pracovní dobu? Možná byste se měli přidat do řad českých myslivců. Ale jak na to? Nevyhnete se poměrně náročném kurzu ukončenému absolvováním zkoušek. Zároveň byste měli vědět, že myslivec a lovec není totéž.

Jak dlouho trvá myslivecký kurz?

Než si pořídíte stylové myslivecké oblečení, musíte absolvovat myslivecký kurz. Do něj se může přihlásit každý (přihláška se podává na okresním mysliveckém spolku), ovšem počítejte s tím, že trvá minimálně rok. Myslivcem se však můžete stát také přes střední zemědělskou školu či vysokou školu.

Kurz myslivosti je zakončen zkouškou ze sedmi „předmětů“, a to z právních předpisů – o zbraních a střelivech, veterinárních předpisech a ochraně krajiny a přírody. Komise vás bude zkoušet i z historie myslivosti, myslivecké mluvy, etiky a tradic. A také ze znalostí v oborech biologie a zoologie zvěře.

Lovecké potřeby si myslivec samozřejmě pořizuje sám a hradí z vlastní kapsy.

Lovecké potřeby jsou v lese nutností

Jaký je rozdíl mezi myslivcem a lovcem?

V některých zahraničních zemích myslivci nejsou – jedná se o lovce, kteří střílí zvěř na základě povolenky. Je to srovnatelné s rybáři. Úkolem myslivce však není pouze odstřel škodné a přemnožené zvěře, musí se o ni také starat, dokrmovat a chránit před senoseči. Když myslivec uloví zvíře, musí ho odevzdat. Většina zastřelené zvěře najde využití jako náhrada škody zemědělcům či majitelům pozemků. Myslivcům připadá jen malá část úlovku.

Může myslivec zastřelit psa?

K rozšířeným fámám patří i tvrzení, že myslivec může beztrestně zastřelit pobíhajícího psa. Nemůže! A platí to i v případě kočky a dalších zvířat, která by ve volné přírodě neměla být, tzn. i norka utečeného z farmy apod. V praxi se bohužel stává, že někteří „myslivci“ psy střílí, protože je nikdo nevidí a nemůže jim přestupek dokázat. Otázkou je, co z toho mají.

Základní informace již víte – zda se přihlásíte do mysliveckého kurzu, je na vás.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *