Jak se zabavit při rybolovu

Jak se zabavit při rybolovu

Rybolov je odpočinkový sport, při kterém se zrelaxujete a zároveň zažijete adrenalin při každém pípnutí hlásiče. Ale jsou dny, kdy se člověk u vody nudí. Jak toho využít a jak se zabavit?

Kniha v batohu se neztratí

Rybolov je skvělou aktivitou, u které se můžete začíst do zajímavé knížky. Nejenom že stíháte rybařit a číst, ale taky jste po celou dobu na čerstvém vzduchu. A pokud nejste „knihomol“, sbalte si alespoň nějaký časopis.

Rádiojako součást vybavení

Zkuste si tipnout, jaká věcička vám zpříjemní dlouhé čekání na „záběr“? Ano, je to přenosné rádio, které by mělo být zařazeno do nezbytné součásti rybářského vybavení. Díky němu vám chvilky uplynou velmi rychle. Taková rádia má v nabídce například značka Orava, rádio T-112 je výborný kandidát – lehké, přenosné, jednoduché ovládání. Vyznačuje se samozřejmě konektorem pro sluchátka a teleskopickou anténou. Pro poslech AM nebo FM frekvencí vám stačí 4 kusy 6V baterií.

Najděte si „rybářského“ kamaráda

Vždy je lepší mít vedle sebe někoho, s kým si můžete o daném koníčku povídat. Ať už je to vaše přítelkyně nebo kamarád, je mnohem příjemnější sedět u vody a s někým si povídat. A co takhle celá parta? Takový víkend u řeky s partou přátel při nočním lovení sumců je skvělou zábavou.

Relaxujte a odpočívejte

Rybařina je často vyhledávanou záležitostí už jen kvůli tomu, že si při ní člověk krásně odpočine. Zapomeňte na starosti, vypněte si telefon, hezky se usaďte a vnímejte jen tu krásu přírody kolem vás. Cvrlikání ptáčků, občas nějaké žblunknutí ve vodě – to si člověk hned uspořádá myšlenky.

Dodělejte si práci

Nestíháte v práci a valí se na vás hromada papírování nebo nějakých restů? Zároveň si potřebujete odpočinout? Nezní to moc lákavě, ale vezměte si laptop s sebou. Vyřídíte alespoň to nejdůležitější, odpovíte na e-maily a další den toho nebudete mít tolik. Navíc, práce v přírodě vám půjde lépe od ruky a odměnou vám bude klidný spánek a dobrý pocit z dokončených úkolů. Je mnoho aktivit, které vás zabaví, avšak nikdy nezapomínejte na pravidla a povinnosti rybolovu, které musíte dodržovat, jak co se týče ohleduplnosti vůči rybám a životnímu prostředí, tak také vůči ostatním rybařícím rekreantům.

Publikováno: 01. 04. 2019

Kategorie: Volný čas

Autor: Adam