Reklama

Přípravky Phyteneo

Hledáte účinnou pomoc při zdravotních obtížích? Vyzkoušejte Phyteneo.

Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Auto-moto

3 nejlepší letní pneumatiky pro malé vozy na rok 2018

Známý německý automotoklub ADAC otestoval letní pneumatiky pro rok 2018. Zaměřil se na rozměr 175/65 R14, který je vhodný zejména pro malá auta (Ford Fiesta, Opel Corsa apod.). Které pneumatiky se umístily na prvních třech místech v hodnocení?

Na třetím místě skončily pneumatiky Dunlop SP StreetResponse 2. Byly nejlepší z těch, které dostaly hodnocení uspokojivé. Sice úplně nevynikly v žádné ze sledovaných metrik, ale zároveň dokázaly, že si umístění na předních pozicích zaslouží. Dobrých hodnot dosáhly tyto pneumatiky zejména na suché vozovce a v hodnocení spotřeby paliva a díky tomu se vyšvihly na medailové umístění.

Na druhé místo v testu letních pneumatik pro malá auta dosáhl model rakouského výrobce Semperit Comfort Life 2. Velmi dobré výsledky vykazovaly tyto pneumatiky na mokré vozovce, stejně tak i v hodnotě hlučnosti předčily většinu svých konkurentů. Co se týká kilometrového nájezdu a spotřeby paliva, drží se Semperit v první polovině tabulky. Díky vyváženosti jízdních vlastností jako jedna ze dvou pneumatik dostala celkové hodnocení dobré.

Vítězem testu se staly jedny z nejlevnějších pneumatik v testu, a to konkrétně Falken Sincera SN832. Na chvost tabulky odsunuly i takové velké hráče jako Goodyear či Continental. Falken nabízí výborné hodnoty při jízdě na mokré i suché vozovce a dobře si vede i co se týká opotřebení. Při ceně těchto pneumatik je to velmi dobrý výsledek, který si jistě zaslouží pozornost.

Váháte-li s výběrem pneumatik, můžete se těmito testy nechat inspirovat. Pneumatiky o rozměru 14 palců se mnohdy svými vlastnostmi liší od širších modelů a menší výrobci zde dokážou držet krok s velkými hráči. Zejména Semperit a Falken tak zcela jistě budou volbou číslo jedna pro mnoho řidičů, kteří si nechtějí kupovat prémiové pneumatiky, ale zároveň hledí na kvalitu.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *