Jak správně krmit kotě / dospělou kočku?

Jak správně krmit kotě / dospělou kočku?

Máte doma nový přírůstek v podobě roztomilého koťátka a netušíte, jak je to s kočkami a krmením? Spousta nezkušených chovatelů netuší, co svým chlupatým svěřencům dávat k snědku. Někteří dokonce mají za to, že si kočka vystačí s tím nejlevnějším krmivem – má přece devět životů a její organismus jen tak něco nerozhází. Vždyť kolik jich přece úspěšně přežívá na ulici, bez jakékoliv lidské asistence... Ano, kočky skutečně dokáží přežít i v nehostinných podmínkách, ale nedožívají se ani zdaleka tak vysokého věku jako domácí mazlíčci, o které je postaráno.

Kvalita krmiva pro kočky hraje podstatnou roli

Ať už máte doma kotě nebo dospělého jedince, výběr krmiva pro kočky rozhodně nepodceňujte. Chcete-li, aby se zvíře těšilo perfektní kondici, mělo zdravou srst a vůbec ve všech směrech prospívalo, budete pro něj muset zajistit kvalitní a vyváženou potravu. Kočka je odjakživa masožravec a nic na tom nezměnil ani proces domestikace. Maso je pro ni podstatným zdrojem bílkovin, které společně s dalšími důležitými látkami ovlivňují vývoj mozku, tělesnou stavbu, fukčnost orgánů a v neposlední řadě i smysly. I proto by se méně zkušení chovatelé měli vyvarovat vařené stravě, v rámci které je poměrně složité odhadnout množství potřebných složek. Mimo bílkovin musíte kočce zajistit i příjem tuků, vitaminů, minerálů, tepelně upravených sacharidů a stopových prvků.

Vyvážené krmivo seženete levně u specializovaného prodejce

Jistotu vyvážené stravy získáte při nákupu kvalitního krmiva pro kočky. Ale po které značce sáhnout, když jich je na trhu tolik? S výběrem vám ochotně pomůže specializovaný prodejce Zveros.cz. V nabídce najdete špičkové granule renomovaných značek jako Carnilove, Meowing Heads, Annamaet, Orijen či Acana. Seženete zde granule pro kočky, koťata i kočičí staroušky. Dopřejete-li svému mazlíčkovi krmivo s vysokým podílem masa a s naopak nulovým obsahem barviva a konzervantů, nebudete litovat. Investice se vám vrátí v podobě zdravého a spokojeného zvířete. Kvalitní krmivo pro kočky na Zveros.cz je k mání za velmi příznivé ceny. Obyvatelé Brna obdrží zboží ještě v den objednávky, ostatní pak do 24 hodin, a to zcela zdarma.

Publikováno: 06. 10. 2015

Kategorie: Zvířata

Autor: Adam

Tagy: jak krmit kočku | jak krmit kotě