Reklama

Ochrana přírody Milovice

Navštivte přírodní rezervaci divokých koní, zubrů a praturů u Milovic

Investiční zlato

Investujte chytře. Zhodnoťte své peníze nákupem zlatých mincí a slitků

Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Bydlení

Tip dne: Povlečení z materiálů, které se nemusí žehlit

Rozhodli jste se, že si vyšperkujete ložnici novým povlečením a opět se chystáte sáhnout po klasice v podobě 100 % bavlny? Dejte si na čas a vzpomeňte si na to, kolik času jste posledně strávili žehlením. Co byste řekli tomu, kdyby vaše nové ložní prádlo tuto část údržby nevyžadovalo? Vybrali jsme pro vás tři varianty povlečení, díky kterému můžete na žehlení nadobro zapomenout!

Hřejivá mikroplyš

Také se tak rádi dotýkáte plyšových zvířátek? V tom případě se do povlečení z mikroplyše zamilujete na první dotek. Jemný, hebký a velmi hřejivý materiál z mikrovlákna se navíc chlubí i dalšími vlastnostmi, kterými si vás získá. Nežmolkovatí, nepouští chlupy a po vyprání se nebudete stačit divit, jak rychle povlečení uschlo. Pere se na 40°C a poté, co vyschne, můžete směle povlékat. Jediným „nešvarem“ mikroplyše je zmíněná výhřevnost, která z něj dělá sezónní materiál. Povlečení využijete především v chladnějším období.

Zmačkaný krep

O krepu jste již zřejmě slyšeli a možná i zvažovali nákup. Pokud jste pro něj nerozhodli, protože jste neměli ponětí o jeho vlastnostech, máme pro vás dobrou zprávu. Krepové povlečení je ze 100% bavlny – je tedy měkké, prodyšné a velmi pružné. Je tvořeno střídavě hladkými a zvrásněnými pruhy, díky kterým se nemusí žehlit. Někteří lidé si ale na pocit „pomačkaného“ ložního prádla nezvyknout.

Saténový luxus

Potrpíte si na luxusní textilie? Vsaďte na saténové povlečení, které atmosféru ve vaší ložnici maximálně umocní. Nenechte se odradit vyšší cenou, materiál vám investici vynahradí svými vlastnostmi. Satén je pevný, odolný a navíc se chlubí vynikající termoregulační schopností. V létě vám díky němu nebude horko a během chladnějšího období vás naopak zahřeje. Jedinou nevýhodou je o stupínek náročnější údržba. Satén se pere naruby na nižší teploty a je vhodné přidat jemnější prací prostředek. A co se týče žehlení, na trhu jsou k dostání i nežehlivé varianty, které vám ušetří spoustu času.