Jak ušetřit tisíce za elektřinu? Stačí vyměnit staré žárovky za LED

Jak ušetřit tisíce za elektřinu? Stačí vyměnit staré žárovky za LED

Je i vašim cílem úsporná domácnost? V tom případě jste už dávno měli vyměnit zastaralé žárovky za moderní LEDky. Výměna světelných zdrojů je vzhledem ke stále dostupnějším cenám LED žárovek vskutku aktuální a pokud stále nemáte jasno, možná vás přesvědčí následující odstavce. Prozradíme vám, v čem tkví největší výhody LED osvětlení, a proč byste si ho měli pořídit i vy.

Ušetříte a zmodernizujete domácnost

LED osvětlení má oproti klasickým žárovkám celou řadu výhod. Tou zásadní je minimální energetická náročnost, která je v praxi až o 80 % nižší. Nahradíte-li větší počet nebo rovnou všechny staré zdroje světla moderními LED žárovkami, ušetříte až několik tisíc korun ročně. Přesnou výši úspory lehce spočítáte pomocí online kalkulátoru. Dalším důvodem je velmi dlouhá životnost, která se u kvalitní LED žárovky pohybuje mezi 30 000 až 50 000 hodinami. Pro srovnání, klasická žárovka má životnost maximálně několik tisíc hodin, tedy mnohonásobně kratší než LED. Díky tomu vám odpadne nutnost pravidelné výměny. Za zmínku stojí také vysoká odolnost. LED žárovky se většinou při pádu z menší výšky nepoškodí. A jejich životnost se nezkracuje ani kvůli častého zapínání. Téměř okamžitě dosáhnout plného výkonu a většinu dodané energie přemění na světlo (nikoliv na teplo jako klasické žárovky).

Většina produkce pochází z Číny, ale připlaťte si za kvalitu

Není tajemstvím, že většina renomovaných výrobců vyrábí LED osvětlení v Číně. To o sobě kvalitu výrobků nesnižuje, nicméně výrazně nedoporučujeme nákup „no name“ žárovek s nejasným původem. Bývají výrazně levnější než kvalitní zdroje, ale nejsou tak úsporné a jejich životnost je mnohem kratší. Chcete-li však přeci jen ušetřit, vsaďte na prvotřídní LED žárovky, které najdete na www.iqenergy.cz. Internetový prodejce nabízí osvětlení s všemi standardními typy patic (E27, E14, G4/G9, GU10, MR16, trubice T8) a spolupracuje pouze s renomovanými výrobci jako Philips Lumileds, Bridgelux, CREE a dalšími.

Publikováno: 07. 02. 2015

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: led osvětlení | úspora za led žárovky