Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Pojištění

Vybíráme cestovní pojištění

Blíží se termín vaší vytoužené dovolené? Nebo sbalíte kufry kvůli důležité obchodní cesty? Ať už se vydáte na lyžovačku do Alp nebo na jednání do Tokia, nikdy se neobejdete bez cestovního pojištění. V opačném případě by se vám mohl pobyt výrazně prodražit a i o několik set tisíc korun, Nepodceňujte ho ani v případě cestování v rámci Evropské unie. Evropská kartička pojištěnce vás totiž nezachrání. Pojišťovny vám v rámci ní proplatí jen tolik, kolik byste za léčebné výlohy zaplatili u nás. V zahraničí jsou ovšem sazby mnohem vyšší a bez nadstandardního krytí budete muset rozdíl doplatit.

A protože spoustu z vás netuší, jak vybrat cestovní pojištění, sestavili jsme pro vás několik tipů. Netřeba hledat žádné složitosti – v praxi hraje při výběru pojištění roli jen několik málo faktorů. Doufáme, že se vám díky nim podaří vybrat co nejvhodnější službu.

Kam a proč cestujeme?

Na celkové ceně cestovního pojištění má zdaleka největší vliv cíl cesty. Podíváte-li se na srovnání cestovního pojištění, jasně z něj vyčtete, že se pojišťovny při určování sazeb orientují podle jednotlivých lokalit. Obecně platí, že se vzdáleností roste cena, ale podstatná je i bezpečnost/rizikovost dané destinace. Významný podíl má i fakt, zda cestujete jako turisté, nebo vás do zahraničí přivedly pracovní důvody. Sazby pojištění, které se váže k pracovním cestám, jsou mnohdy až dvojnásobné. Nesnažte se však pojišťovnu obelstít tím, že zatajíte účel cesty – případná pojistná událost by vám pak nemusela být uznána.

Jak je to s krytím?

Cestovní pojištění si zpravidla sjednáváme kvůli krytí léčebných výloh. Prakticky každý pojišťovna nabízí několik variant, při čemž s cenou roste i rozsah pojištění. Nejlepší krytí většinou nestojí o moc víc než o pár desítek korun a vždy proto zvažte, zda se vám taková „úspora“ vyplatí. V případě lékařského ošetření nebo hospitalizace můžete kvůli nejlevnější pojistky doplácet nemalé částky.

Budete-li v průběhu dovolené provozovat sporty nebo adrenalinové aktivity, budete se muset připojistit. Rafting či lyžování totiž rozhodně nepatří mezi aktivity, které jsou zahrnuty ve standardním balíčku. Kromě toho lze připlatit i pojištění zavazadel nebo pojištění zodpovědnosti. Poslední zmíněné se vyplatí zejména tehdy, chystáte-li se cestovat s dětmi nebo řídit.

A jak při výběru ušetřit? Využijte cestovní pojištění srovnání na ušetřeno.cz.