Jak vybrat správnou komodu?

Jak vybrat správnou komodu?

Komoda je velmi praktický kus nábytku a nepřekáží v žádné domácnosti. Respektive je užitečný za předpokladu, že si vyberete tu správnou. Proto s nákupem příliš neukvapujte a seznamte se se základními pravidly, kterými byste se měli při výběru komody řídit. Jaká jsou hlavní kritéria? Požadujte kombinaci povedeného designu, kvalitního zpracování a praktičnosti!

Kde komodu umístíte?

V prvé řadě byste se měli rozhodnout, na které místo svou novou komodu postavíte. Úložný prostor přijde vhod v téměř každé místnosti, ale měl by odpovídat konkrétnímu způsobu využití. Například v obývacím pokoji vám přijde vhod komoda s prosklenými dvířky - vystavíte si do ní fotografie nebo dekorativní předměty. V ložnici zase není od věci komoda se šuplíky. V případě komody určené do chodby či zádveří zvažte vhodnou hloubku, aby nepřekážela.

Po jakém materiálu sáhnout?

Komody jsou k mání v širokém spektru materiálů. Pro milovníky dřeva je jasnou volbou komoda borovice či smrk. Případně komoda z tvrdších dřevin, jako jsou dub a buk. U dřeva počítejte s tím, že v průběhu času změní původní odstín - jde o naprosto přirozený proces, kterému se nelze vyhnout. Výhodou dřevěných komod je odolnost - budete-li o nábytek správně dbát, vydrží vám celý život. Špatnou volbou však nemusí být ani komoda z lamina. Nábytek se vyrábí v bohaté nabídce barev a dekorů, snadno se udržuje a je levný. Dejte si však pozor na hrany - mnohem odolnější než melaminové nažehlovací pásky jsou plastové narážecí hrany (ABS).

Detaily, na které byste neměli zapomínat

Důležitým kritériem při výběru komody je také typ pojezdu zásuvek. Velmi praktické jsou prvky jako tzv. tichý dojezd a plnovýsuv. Nábytek nesmí být pouze praktický - musí se vám i líbit a dělat vám radost vždy, když se na něj podíváte. Ovšem nezapomeňte, že se trendy velmi rychle mění a někdy je lepší sáhnout po nadčasovém kousku, který vám nebude vadit ani po letech. Například komoda bílá z módy pravděpodobně nikdy nevyjde.

Publikováno: 29. 06. 2018

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: jak správně vybrat komodu | jak vybrat komodu