Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Bydlení

Jak vybrat vanu do koupelny? Zaměřte se na 3 oblasti

Tak, jako je sedací souprava středobodem obývacího pokoje, je i vana hlavním prvkem každé koupelny. Pokud jste se právě pustili do rekonstrukce a nemůžete se rozhodnout, jaké provedení zvolíte, řiďte se následujícími doporučeními. Když výběr nepodceníte, získáte dokonalý prostor pro každodenní relaxaci.

1. Materiál

V nabídce koupelnového vybavení narazíte na vany z mnoha různých materiálů. Nejrozšířenější je i po letech smaltovaná ocel, která si dobré jméno drží i navzdory vynikajících vlastností akrylátu. Je bytelná, tuhá a dlouho vydrží. Ale je také hlučná (a rezonuje), poměrně křehká a pocitově studená, protože odebírá teplo. V tomto směru je mnohem lepší zmíněný akrylát – kromě toho, že je chemicky i mechanicky odolný, umí udržet teplo mnohem déle než ocel. Navíc má antibakteriální vlastnosti, snadno se čistí a uchovává si původní tvar i po mnohaletém užívání.

Pokud vám nesedne smaltovaná ocel ani akrylát, nevadí. Stále je z čeho vybírat: vany se vyrábí také z kamene, mramoru, dřeva či skla.

2. Tvar

Vany z akrylátu mají velkou výhodu v možnosti variabilního tvarování. V každém případě zohledněte dispozice koupelny a zvolte vanu takového tvaru, který do prostoru perfektně zapadne. Obecně se dělí na obdélníkové, oválné, rohové asymetrické, rohové symetrické a atypické. Specifickou kategorii tvoří volně stojící vana – vypadá stylově, ale hodí se spíše do větších interiérů.

3. Přidaná hodnota

Co si představit pod přidanou hodnotou vany? Nehledejte za tím nic složitého. Jde o praktické prvky, díky kterým si relaxaci užijete ještě o něco více. Například o integrované sedátko pro snadnější hygienu a odkládání věcí, odtok v centrální části vany pro příjemnější koupání ve dvou, ergonomické tvarování prolisů, ale také hydromasážní systém a mnohé další „vychytávky“.

Novou vanu vám pomůže najít vyhledávač nábytku a dekorací Ferni.cz.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.