Jak vybrat vanu do koupelny? Zaměřte se na 3 oblasti

Jak vybrat vanu do koupelny? Zaměřte se na 3 oblasti

Tak, jako je sedací souprava středobodem obývacího pokoje, je i vana hlavním prvkem každé koupelny. Pokud jste se právě pustili do rekonstrukce a nemůžete se rozhodnout, jaké provedení zvolíte, řiďte se následujícími doporučeními. Když výběr nepodceníte, získáte dokonalý prostor pro každodenní relaxaci.

1. Materiál

V nabídce koupelnového vybavení narazíte na vany z mnoha různých materiálů. Nejrozšířenější je i po letech smaltovaná ocel, která si dobré jméno drží i navzdory vynikajících vlastností akrylátu. Je bytelná, tuhá a dlouho vydrží. Ale je také hlučná (a rezonuje), poměrně křehká a pocitově studená, protože odebírá teplo. V tomto směru je mnohem lepší zmíněný akrylát – kromě toho, že je chemicky i mechanicky odolný, umí udržet teplo mnohem déle než ocel. Navíc má antibakteriální vlastnosti, snadno se čistí a uchovává si původní tvar i po mnohaletém užívání.
Pokud vám nesedne smaltovaná ocel ani akrylát, nevadí. Stále je z čeho vybírat: vany se vyrábí také z kamene, mramoru, dřeva či skla.

2. Tvar

Vany z akrylátu mají velkou výhodu v možnosti variabilního tvarování. V každém případě zohledněte dispozice koupelny a zvolte vanu takového tvaru, který do prostoru perfektně zapadne. Obecně se dělí na obdélníkové, oválné, rohové asymetrické, rohové symetrické a atypické. Specifickou kategorii tvoří volně stojící vana – vypadá stylově, ale hodí se spíše do větších interiérů.

3. Přidaná hodnota

Co si představit pod přidanou hodnotou vany? Nehledejte za tím nic složitého. Jde o praktické prvky, díky kterým si relaxaci užijete ještě o něco více. Například o integrované sedátko pro snadnější hygienu a odkládání věcí, odtok v centrální části vany pro příjemnější koupání ve dvou, ergonomické tvarování prolisů, ale také hydromasážní systém a mnohé další „vychytávky“. Novou vanu vám pomůže najít vyhledávač nábytku a dekorací Ferni.cz.

Publikováno: 30. 03. 2019

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: jak vybrat vanu | jakou vanu vybrat