Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Bydlení

Jak vybrat vjezdovou bránu tak, aby byla stylová i funkční

První dojem je důležitý a jedna z prvních věcí, kterou uvidí vaše návštěvy i náhodní kolemjdoucí, je brána. Možná jste ji doposud nevěnovali dostatečnou pozornost a odkládali pořízení něčeho lepšího na neurčito. Pak zkuste zapomenout na první dojem a začněte klást důraz na praktičnost – umožňuje vám stávající brána pohodlný vjezd na pozemek, anebo se každý průjezd nese v duchu kompromisů? Dopřejte si moderní posuvnou nebo otočnou bránu, která svým elegantním vzhledem umocní celkový dojem z domu a oplocení. Díky automatickému pohonu bude váš život zase o něco jednodušší.

Nadchli jste se? V prvé řadě zvolte typ brány – v současné době hrají prim posuvné a otočné kovové konstrukce, jejichž robustnost evokuje pocit bezpečí. Z hlediska typů lze brány rozdělit na:

  • jedno a dvoukřídlé otočné brány
  • posuvné brány s kolejnicí
  • samonosné posuvné brány

Každá z variant nabízí jiné výhody. Samonosné brány nachází využití tam, kde není dostatek místa pro otevření otočných křídel. Další plus představuje nenáročná realizace (není zapotřebí dokonale vyrovnaný terén) a bezúdržbový provoz.

U kolejnicových bran hrozí riziko přizvednutí kolejnice při silných mrazech a navíc se nevyhnete pravidelné údržbě kolejnice. Na druhou stranu se tento typ hodí do míst, kde je zapotřebí velký vjezd a samonosná brána by musela kvůli vyvážení disponovat dlouhým vynášecím profilem.

Co se týče otočných bran, jde o praktické řešení na pozemcích, kde nelze použít bránu s posuvným mechanismem – například kvůli příliš členitému terénu.

Na koho se obrátit?

A teď to hlavní. S výběrem vám rádi poradí specialisté, kteří se zabývají kovovýrobou již od roku 1992. Kovovýroba České Budějovice – ELKOV vyrábí posuvné brány, vrata, zábradlí, mříže a další typy stavebních konstrukcí. Designové provedení je na vás – českobudějovická firma dokáže zhotovit bránu v moderním, klasickém i historickém stylu. Další informace a ukázky realizací najdete na www.kovovyrobaturek.cz.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *