Jak vybrat vjezdovou bránu tak, aby byla stylová i funkční

Jak vybrat vjezdovou bránu tak, aby byla stylová i funkční

Obsah článku:
  1. Na koho se obrátit?
První dojem je důležitý a jedna z prvních věcí, kterou uvidí vaše návštěvy i náhodní kolemjdoucí, je brána. Možná jste ji doposud nevěnovali dostatečnou pozornost a odkládali pořízení něčeho lepšího na neurčito. Pak zkuste zapomenout na první dojem a začněte klást důraz na praktičnost – umožňuje vám stávající brána pohodlný vjezd na pozemek, anebo se každý průjezd nese v duchu kompromisů? Dopřejte si moderní posuvnou nebo otočnou bránu, která svým elegantním vzhledem umocní celkový dojem z domu a oplocení. Díky automatickému pohonu bude váš život zase o něco jednodušší. Nadchli jste se? V prvé řadě zvolte typ brány – v současné době hrají prim posuvné a otočné kovové konstrukce, jejichž robustnost evokuje pocit bezpečí. Z hlediska typů lze brány rozdělit na:
  • jedno a dvoukřídlé otočné brány
  • posuvné brány s kolejnicí
  • samonosné posuvné brány
Každá z variant nabízí jiné výhody. Samonosné brány nachází využití tam, kde není dostatek místa pro otevření otočných křídel. Další plus představuje nenáročná realizace (není zapotřebí dokonale vyrovnaný terén) a bezúdržbový provoz. U kolejnicových bran hrozí riziko přizvednutí kolejnice při silných mrazech a navíc se nevyhnete pravidelné údržbě kolejnice. Na druhou stranu se tento typ hodí do míst, kde je zapotřebí velký vjezd a samonosná brána by musela kvůli vyvážení disponovat dlouhým vynášecím profilem. Co se týče otočných bran, jde o praktické řešení na pozemcích, kde nelze použít bránu s posuvným mechanismem – například kvůli příliš členitému terénu.

Na koho se obrátit?

A teď to hlavní. S výběrem vám rádi poradí specialisté, kteří se zabývají kovovýrobou již od roku 1992. Kovovýroba České Budějovice – ELKOV vyrábí posuvné brány, vrata, zábradlí, mříže a další typy stavebních konstrukcí. Designové provedení je na vás – českobudějovická firma dokáže zhotovit bránu v moderním, klasickém i historickém stylu. Další informace a ukázky realizací najdete na www.kovovyrobaturek.cz.

Publikováno: 10. 06. 2015

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: kovovýroba české budějovice